Biuro nieruchomości Szczecin, a home staging cz.3

Z poprzedniej części wiemy, że okna to jeden  z najważniejszych elementów każdego prezentowanego mieszkania. Drugim równie ważnym elementem wyposażenia mieszkania są podłogi.

Podłogi w mieszkaniu

Muszą być one czyste, dokładnie wysprzątane i umyte w miejscach, w których lubi gromadzić się kurz, między innymi pod oknami czy za drzwiami. Myjąc podłogę nie można zapomnieć o dokładnym umyciu podłogi pod meblami, łóżkami, wersalkami, fotelami i innymi sprzętami stojącymi na podłodze. Środki używane do sprzątania nieruchomości nie powinny wydzielać zbyt intensywnych zapachów, warto wybierać środki czystości dobrze usuwające plamy i zabrudzenia ale nie drażniące zapachami. Jeżeli na podłodze znajdują się dywany, które zakrywają ładną podłogę warto rozważyć ich zdjęcie na czas prezentacji mieszkania. Dobra, solidna, drewniana podłoga znacznie lepiej się prezentuje niż nawet najładniejszy dywan. Jeżeli podłogi są stare warto pomyśleć o ich wymianie. Agent nieruchomości może obejrzeć mieszkanie i ocenić czy warto zainwestować w jej wymianę.

Doradztwo biura nieruchomości

Pracownicy biur nieruchomości znają dostępną ofertę na rynku i wiedzą z jakimi  konkuruje nasza nieruchomość w podobnej lokalizacji i cenie. Wymiana podłogi wydaje się dużym wydatkiem, jednak może znacznie podnieść standard nieruchomości a tym samym zwiększyć swoją cenę. Coraz więcej klientów jest zainteresowanych mieszkaniami, w które nie trzeba już inwestować, jedynie wyposażyć w spersonalizowane dodatki i dostosować do własnych potrzeb. Wymiana podłogi może okazać się dobrą inwestycją, dzięki której szybko sprzedamy mieszkanie i otrzymamy za nie atrakcyjną cenę, która zrekompensuje nam wydatki poniesione na jej przygotowanie do sprzedaży. Im mniej znajduje się na podłodze tym pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne i czystsze. Ponadto utrzymanie czystości w takim mieszkaniu jest dużo łatwiejsze niż w takim, w którym podłoga przykryta jest dywanami, chodnikami i wykładzinami. Agenci zatrudnieni w biurze nieruchomości obiektywnie ocenią stan podłogi i pomogą wybrać najlepszą opcję.