Zarządzanie najmem Szczecin cz. 3

Biuro zarządzające wynajmem mieszkań w Szczecinie wykonuje zlecenia z należytą staranności. Dba o to, aby właściciele mieszkań nie musieli się martwić tym co dzieje się w ich mieszkaniu i czy opłaty są na bieżąco regulowane. Jest to bardzo wygodna forma najmu szczególnie dla osób, które mają mieszkania w Szczecinie ale same tu nie mieszkają. Najemcy bowiem w każdej sprawie kontaktują się z biurem, które  zarządza najmem mieszkań w Szczecinie i to ono jest z nimi w bezpośrednim kontakcie. W przypadku egzekucji nieuczciwych lokatorów biuro zarządzające najmem w Szczecinie dba o prawne jej wykonanie.

Mieszkanie do wynajęcia Szczecin

W umowie najmu okazjonalnego może być wymagane wpłacenie kaucji na pokrycie ewentualnych kosztów egzekucji powstałych podczas obowiązku opróżnienia lokalu. Kaucja nie może przekraczać sześciokrotności miesięcznego czynszu za dany lokal, obliczonego według stawki czynszu obowiązującej w dniu zawarcia umowy najmu okazjonalnego. Egzekucja lokatorów jest jednym z najtrudniejszych problemów z jakimi mogą się spotkać właściciele mieszkań lub domów wynajmujący swoje nieruchomości. Firma świadcząca usługi zarządzania najmem w Szczecinie posiada niezbędne środki i wiedzę aby wykonać to zadanie zgodnie z obowiązującym prawem.

zarządzanie najmem szczecin

Każda umowa najmu okazjonalnego musi być zgłoszona do naczelnika urzędu skarbowego właściwemu ze względu na miejsce zamieszkania w terminie 14 dni od dnia rozpoczęcie najmu. Na żądanie najemcy właściciel ma obowiązek przedstawić potwierdzenie zgłoszenia. Najem okazjonalny jest bez wątpienia korzystny dla właściciela nieruchomości jednak wymaga sporo zachodu. Zlecając zarządzanie najmem w Szczecinie profesjonalnej firmie można znacząco ograniczyć liczbę spraw, którymi musi zajmować się osobiście właściciel nieruchomości.  Oferta finansowa dla właścicieli nieruchomości często jest bardzo korzystna.

Wynajem mieszkania Szczecin

Koszty zarządzania bowiem najczęściej są przeniesione na najemcę. Biura nieruchomości świadczące takie usługi chętnie podejmują się zarządzania najmem w Szczecinie mieszkaniami, które są nowe, zadbane i znajdują się w dobrej lokalizacji. Wówczas mogą negocjować z najemcą stawkę czynszu za wynajem z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych. Musi on być ustalony w wysokości odpowiadającej wszystkim zainteresowanym. Zbyt wysoki czynsz bowiem może sprawić, że lokatorzy szybko się wyprowadzą i na ich miejsce trzeba będzie znaleźć nowych. Z pewnością nie jest to w interesie zarówno właściciela nieruchomości jak i firmy zarządzającej najmem w Szczecinie.


W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19