Szczecin mieszkanie na sprzedaż cz.2

Norma WT 2021 wprowadzona w styczniu 2021 roku znacząco wpłynie na ceny mieszkań na rynku pierwotnym. Budynek będzie spełniał normę, jeżeli inwestor zastosuje odpowiednią izolację termiczną w połączeniu z zasilaniem energią ekologiczną. Musi ona być neutralna dla środowiska dla systemów ogrzewania i wentylacji. Samo zaizolowanie nie zda egzaminu.

Szczecin mieszkanie na sprzedaż

Aby osiągnąć założenia WT 2021 deweloper będzie musiał zastosować rozwiązania korzystające z energii odnawialnej. Tylko one pozwolą obniżyć zużycie energii pierwotnej zgodnej z wymaganiami warunków technicznych z 2021. Warto przy tym zauważyć, że standardów tych nie spełnią kotły na węgiel, ale trudno je osiągnąć nawet przy ogrzewaniu olejowym, czy gazowym (również dla kotłów najnowszej generacji). Koszty budowy znacznie wzrosną, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na nowo budowane budynki i ceny poszczególnych mieszkań.
mieszkanie na sprzedaż szczecin
Biura nieruchomości zachęcają do zakupu mieszkań z rynku pierwotnego, ponieważ mieszkania nowo wybudowane będą dużo droższe od tych, które obecnie oferowane są do sprzedaży. Podniesienie ceny metra kwadratowego za nowe mieszkania może spowodować, że większości osób nie będzie na nie stać. Banki mają dość wysokie wymagania wobec klientów, którzy starają się o kredyty hipoteczne.

Podniesienie wartości mieszkań i konieczność wpłaty minimum 20% wkładu własnego może znacznie ograniczyć sprzedaż na rynku pierwotnym. Mieszkania dla wielu, szczególnie młodych osób staną się nieosiągalne. Wzorem innych krajów zachodnich, mieszkania będą przede wszystkim wynajmowane.  Wymogi określone w warunkach technicznych z 2021 z dużym naciskiem stawiają na ekologiczne i odnawialne źródła ciepła. W naturalny sposób premiowane są również instalacje niskotemperaturowe. Ważnym kierunkiem rozwoju będzie także zwiększanie nakładów na izolację budynków.

Mieszkanie na sprzedaż Szczecin

Poprawienie parametrów izolacyjności przegród i stolarki zmniejsza zapotrzebowanie budynku na ciepło, a to ma znaczenie w ogólnym bilansie energetycznym. Projekty domów spełniających normę WT 2021 należy zaklasyfikować jako budynki energooszczędne (zgodnie z obecnie obowiązującymi normami). Nowe budynki przez zastosowanie dodatkowych instalacji będą dużo droższe w budowie.  Z ofert biur nieruchomości znikną niedrogie mieszkania z rynku pierwotnego. W roku 2021 i na początku 2022 w sprzedaży będą ostatnie mieszkania w atrakcyjnej cenie.
 

W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19