Początek roku w biurach nieruchomości w Szczecinie cz. 1

Początek roku w biurach nieruchomości w Szczecinie cz. 1

Szczecińskie biura nieruchomości w ostatnim czasie nieco zwolniły. Wprowadzenie Polskiego Ładu spowolniło nieco działania inwestorów i prywatnych osób w zakresie kupna mieszkania. Bez wątpienia duża niepewność, wzrost stóp procentowych i inflacji sprawiają, że gospodarka nieco wyhamowuje. W jaki sposób nowe rozwiązania, podwyżki cen gazu i prądu zniesie rynek zapewne zobaczymy w najbliższym czasie. W biurach nieruchomości w Szczecinie delikatny ruch. Jednak mógłby być dużo większy gdyby wszystkich zmian nie próbowano wprowadzić w jednym czasie.

Biura nieruchomości w Szczecinie

Podwyższenie płacy minimalnej także wpłynęło na sytuację szczecińskich przedsiębiorców. Wszyscy próbują się przyzwyczaić do nowej sytuacji i zapanować nad zwiększonymi wydatkami. Najtrudniejszą sytuację mają firmy, których działalność opiera się na zużyciu dużej ilości gazu lub prądu. Nowe rachunki, które otrzymali będą wymagały wielu zmian. Konieczne będzie przeliczenie jeszcze raz kosztów, dywersyfikacja oferty, być może ograniczenie usług lub produktów. Zbyt wysokie koszty prowadzenia działalności mogą także wpłynąć na ograniczenie liczby osób zatrudnionych, czyli zwolnienia pracowników.

Szczecin biura nieruchomości

Może wystarczy wprowadzenie oszczędności i/lub optymalizacji pracy we wszystkich działach firmy. W wielu przypadkach bez takich działań przedsiębiorcy mogą nie przetrwać. W biurach nieruchomości w Szczecinie pojawiają się ciekawe oferty mieszkań i domów na sprzedaż. Ich ceny są bardzo wysokie, zatem klienci poszukujący nieruchomości będą musieli przygotować się na duży wydatek. Specjaliści od rynku nieruchomości zakładają, że w najbliższym czasie nadal ceny za metr kwadratowy mieszkań będą rosły. Jak długo taka sytuacja będzie trwała nie są w tej chwili w stanie przewidzieć.

Agencje nieruchomości Szczecin

Wszystko zależy od ustabilizowanie się sytuacji na rynku, obniżenia niepewności i zmniejszenia popytu na mieszkania. Bez wątpienia w Szczecinie musi budować się więcej aby można było zaspokoić zapotrzebowanie lokalnego rynku. Początek roku w biurach nieruchomości w Szczecinie to dobry okres na zakup nowego mieszkania. Po świętach spędzonych z rodziną dużo osób czuło się zmotywowanych do rozpoczęcia nowego etapu w żuciu. Z pewnością bardziej dorosłego i odpowiedzialnego. Szczególnie młode osoby po Nowym Roku w biurach nieruchomości w Szczecinie poszukiwały niewielkiego mieszkania z niskimi opłatami. Była to dla nich szansa na nowy start.


W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19