Mieszkania na sprzedaż Szczecin cz.1

Zakup czy wynajem? Zwolennicy kredytów nie mają wątpliwości. Dla nich korzystny jest kredyt, widzą w nim szansę na osiągnięcie celu, jakim jest zakup własnego mieszkania. Otrzymanie kredytu hipotecznego nie jest jednak proste.

Bank analizuje zdolność kredytową przyszłego kredytobiorcy. Bierze pod uwagę wiele elementów. Analityk sprawdza stan cywilny, rodzinę, oszczędności, wydatki i koszty życia. Zatrudnienie w branżach związanych z IT uznawanych za dobrze płatne niewątpliwie pomaga.

Mieszkania na sprzedaż Szczecin

Osoby pracujące w zawodach, w jakich w najbliższych latach będzie zapotrzebowanie na pracowników, na przykład w branży IT, mają większe szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Nie każdy może pozwolić sobie na zakup mieszkania w Szczecinie. Ceny metra kwadratowego dorównały już do cen za metr kwadratowy w innych większych miastach w Polsce.

mieszkanie na sprzedaż Szczecin

Specjaliści przewidują, że w najbliższym czasie ceny nieruchomości nadal będą rosły. Zapotrzebowanie na mieszkania małe, położone w centrum ze wszystkimi udogodnieniami, takie jak windy i parkingi jest bardzo duże. Mieszkania sprzedają się już na etapie projektu.  

Młodzi ludzie chcą mieszkać blisko centrum korzystać ze wszystkich udogodnień dużego miasta. Nie interesują się nieruchomościami położonymi na przedmieściach. Developerzy budujący w centralnych dzielnicach Szczecina nie muszą obawiać się braku zainteresowania. Mieszkania sprzedają się bardzo szybko.

Coraz wyższe ceny nie odstraszają kupujących. Analityk finansowy w banku ostatecznie decyduje o zakupie mieszkania. Po analizie wszystkich dokumentów, sytuacji rodzinnej i majątkowej klienta wydaje ostateczną decyzję. Jednym z warunków otrzymania kredytu jest zebranie minimum 20% wkładu własnego.  

Wysoka cena mieszkania powoduje, że zebranie takiej kwoty dla młodych osób trwa kilka lat. Bez wsparcia rodziny zakup mieszkania znacząco oddala się. Jednocześnie wynajem mieszkania w Szczecinie pochłania dość duże środki. Trzeba bowiem założyć koszt wynajmu w wysokości 1800 zł za dwupokojowe mieszkanie.

Kawalerki nieco tańsze można wynająć za około 1400-1600 zł. Wysokie koszty życia powodują, że zebranie wkładu własnego trwa wiele lat. 


W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19