Mieszkania na sprzedaż, lato w mieście cz.2

Lato w mieście może być męczące. Wysokie temperatury i łatwe nagrzewanie się betonowych elementów powoduje, że mieszkania i chodniki mocno się nagrzewają. Bez wątpienia konieczne jest odpowiednie chłodzenie pomieszczeń, szczególnie w miejscach w których przebywają osoby starsze lub chore. Ponieważ zbyt ciepłe pomieszczenia powodują nadmierne przegrzewanie się organizmu. Sprzedaż mieszkań latem dla biur nieruchomości jest dość trudnym zadaniem.

Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie

Do mieszkań bardzo ciepłych lepiej przyprowadzić klientów wieczorem, kiedy jest już nieco chłodniej. Bez wątpienia prezentowanie mieszkania na sprzedaż w zbyt wysokiej temperaturze jest bardzo męczące. Zdarza się, że mieszkania wystawione na sprzedaż nie są już zamieszkiwane. Bezsprzecznie przed prezentacją lokal trzeba dobrze wywietrzyć. Mieszkania na wyższych piętrach mogą się bardziej nagrzewać, niż położone nieco niżej.

Wentylatory, rolety i wiatraki mogą okazać się niewystarczające. Coraz popularniejsze są markizy montowane na balkonach. Niewiątpliwie rozłożona będzie mogła osłonić mieszkanie od mocnego słońca. Z pewnością w mieszkaniu będzie chłodniej. Mieszkania wystawione na sprzedaż z dużymi oknami i niskimi rachunkami za ogrzewanie dobrze się sprzedają. Jednak z czasem okazuje się, że latem trzeba je chłodzić.

Mieszkania Szczecin

Montaż markiz została uregulowana w art. 29 ust. 3 pkt. 3 lit. a oraz w art. 29 ust. 4 pkt 3 lit. a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane. Jeżeli markiza nie przekracza wysokości 3 metrów nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę, natomiast wymaga zgłoszenia wykonywanie robót budowlanych polegających na instalowaniu na obiektach budowlanych urządzeń.

Jeżeli planujemy montaż markizy na balkonie, która nie przekracza wysokości 3 metrów nie musimy zgłaszać tego faktu do zarządcy nieruchomości. Markiza także osłoni przed niewielkim deszczem. Obecnie balkony pięknie urządzone powiększają przestrzeń życiową mieszkańców. Właściciele tworzą na nich miejsce relaksu, uprawy ziół i niewielkich warzyw. Dodatkowa przestrzeń przynależna do mieszkania latem, szczególnie w mieście pozwala odpocząć na świeżym powietrzu.


W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19