Mieszkania na sprzedaż, lato w mieście cz.1

Klienci biura nieruchomości w Szczecinie często szukają słonecznych mieszkań. Bez wątpienia chcą aby mieszkanie było ciepłe i z dużymi oknami. Niewątpliwie do takiego mieszkania wpada dużo światła dziennego. Ponadto słoneczne mieszkanie jest cieplejsze i z pewnością ma niższe rachunki za ogrzewanie. Klienci, którzy oglądają mieszkania zimą, kiedy dzień jest krótki najczęściej ostatecznie wybierają to, które podczas oglądania było najjaśniejsze.

Mieszkanie na sprzedaż w Szczecinie

W rezultacie kupują mieszkanie i nie wiedzą jak mocno nagrzewa się ono latem. Z pewnością w mieszkaniu, w którym zamontowane są duże okna i słońce świecie od południa do wieczora mocno się nagrzewa. Ponadto jeżeli okna wychodzą tylko na jedną stronę budynku trudno zrobić przeciąg i w rezultacie trudno wywietrzyć. Bez wątpienia w takich mieszkaniach należy często otwierać okna.

mieszkanie na sprzedaż Szczecin

Najlepiej zrobić to z samego rana albo późnym wieczorem. Jeżeli budynek nie stoi przy ruchliwej ulicy można zostawić otwarte okna na całą noc i rano je zamknąć. Dodatkowo na oknach warto zawiesić rolety zatrzymujące promienie słoneczne. W dzień zasłonięte zatrzymają ciepło wpadające do wnętrza mieszkania. Bez wątpienia mieszkanie nie nagrzeje się tak mocno.

Mieszkania na sprzedaż

Z pewnością w mieszkaniach, do których promienie słoneczne wpadają tylko rano jest nieco chłodniej. Przed okresem letnim warto zaopatrzyć się w wiatraki. W sklepach budowlanych i wykończenia wnętrz dostępne są cały rok. O ile od jesieni do wiosny łatwo je kupić, tak latem często znikają z półek sklepowych. Wietrzenie, wiatraki i rolety zatrzymujące promienie słoneczne to tylko kilka rozwiązań.

W mieszkaniach ciepłych lub z ogrzewaniem podłogowym właściciele często decydują się na położenie na całej powierzchni kafli lub gresu. Ochładzają one wnętrze od podłogi. Mieszkania w bloku, położone w środku pomiędzy innymi mieszkaniami są bardzo ciepłe. Położenie glazury może nieco pomóc ochłodzić mieszkanie. W sklepach dostępne są kafle imitujące panele podłogowe lub drewno. Modne ostatnio jest łączenie różnych faktur z materiałami drewnianymi lub imitującymi drewno.


W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19