Biuro nieruchomości Szczecin, mieszkania na wynajem cz.3

Z doświadczenia biur nieruchomości w Szczecinie wynika, że studenci przyjeżdżający na studia szukają przede wszystkim mieszkania na lewobrzeżu. Myśląc o kupnie mieszkania w celu wynajmu, pewniejszą inwestycją jest zakup mieszkania w tej części Szczecina. Biura nieruchomości w Szczecinie w zależności od pory roku notują większe zainteresowaniem kupnem, sprzedażą lub wynajmem mieszkania.

Agencja nieruchomości Szczecin

Wrzesień i październik to przede wszystkim wynajem mieszkań. Oferty szybko znikają z bazy biura nieruchomości w Szczecinie. Bez wątpienia mieszkania przystosowane dla studentów, z biurkami, szafami na książki i w pełni wyposażone szybko znajdują najemców. Dlatego warto przed wynajmem zastanowić się komu chcemy wynająć mieszkanie i odpowiednio je urządzić. Czasami drobne zmiany mogą znacząco wpłynąć na szybkość znalezienia najemcy.

Inaczej urządzone jest mieszkanie dla studentów a inaczej dla małżeństwa. Studenci chętniej wynajmują mieszkania, w których kuchnia jest osobnym pomieszczeniem. W ostatnich latach najczęściej w nowym budownictwie można spotkać salon połączony z kuchnią. Takie rozwiązanie układu pomieszczeń najczęściej wybierają małżeństwa lub rodziny z dziećmi. Inwestując w zakup nowego mieszkania warto to już na początku zaplanować.

Biuro nieruchomości Szczecin

Mieszkania dwupokojowe z osobną kuchnią i kawalerki są najchętniej wynajmowane przez studentów. Zdarzają się osiedla zlokalizowane blisko uczelni. W niektórych blokach co drugie mieszkanie jest wynajmowane studentom. Z pewnością często zmieniający się sąsiedzi są dość uciążliwi dla właścicieli pozostałych mieszkań. Zdarzały się sytuacje, kiedy biuro nieruchomości w Szczecinie musiało szukać dla nich innego mieszkania.

Starsze osoby były już zmęczone hałasem i dużą ilością ciągle nowych przewijających się osób w bloku. Ostatecznie agencja nieruchomości w Szczecinie znajduje im mieszkania w cichej dzielnicy. Interesując się nową inwestycją warto przyjrzeć się na planach jakie mieszkania są oferowane do sprzedaży. Większe mieszkania najczęściej kupują rodziny z dziećmi. Bez wątpienia jeżeli w bloku znajdują się przede wszystkim kawalerki lub mieszkania dwupokojowe z osobną kuchnią zapewne częściej będą wynajmowane studentom.


W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19