Biuro nieruchomości Szczecin, a studenci cz.3

Kontynuujemy temat wynajmu mieszkania dla studentów.  Czy udało się nam przekonać, że studenci to dobrzy lokatorzy? Postaramy się to zrobić w tej części. Moda na studiowanie dawno minęła. Mężczyznom, którym nie powiedzie się na studiach nie grozi już obowiązkowa służba w wojsku jak to miało miejsce jeszcze w latach 90. Zniesienie obowiązkowej służby wojskowej zmieniło sytuację na polskich uczelniach. Na studia obecnie decyduje się dużo mniej osób niż dawniej.

Biuro nieruchomości Szczecin

Współczesny  student dużo się uczy lub jeżeli to tylko jest możliwe także pracuje. Ma mniej czasu na zabawę i rozrywki. Jeżeli chce spędzić czas ze znajomymi częściej wybiera pub lub klub od zaproszenia gości do mieszkania.  Moda na prowadzenie zdrowego trybu życia sprawia, że imprezy z dużą ilością alkoholu często studenci zamieniają na spacery i wspólne uprawianie sportów na świeżym powietrzu.

Ponadto chęć szybszego osiągnięcia `czegoś` na przykład mieszkania powoduje, że dużo studentów pracuje i nie tracą swoich oszczędności na używki. Studenci to często osoby bardzo ambitne, które wiedzą co chcą osiągnąć i w  jakim czasie. Mają plany i je realizują. Często to osoby bardzo odpowiedzialne i pracowite. Wynajmując mieszkanie studentom, często nie ma konieczności zawierania umowy najmu okazjonalnego. Umowa na wynajem podpisywana jest z rodzicami lokatorów lub z kilkoma wynajmującymi.

W przypadku nieopłacania rachunków nie ma większych problemów z wyprowadzeniem się lokatorów. Mieszkanie najczęściej wynajmowane jest na pokoje. Taka forma wynajmu zabezpiecza wynajmującego przed sytuacją, w której najemcy nie będą chcieli go dobrowolnie opuścić. Zdarzały się już sytuacje, w których wynajmujący nie mogli pozbyć się uciążliwych lokatorów, nie płacących czynszu. Pomimo wielokrotnych próśb o opuszczenie mieszkania nie chcieli się z niego wyprowadzić.

Biura nieruchomości Szczecin

Prawo lokatorskie chroni bardziej najemców niż właścicieli mieszkań. Biuro nieruchomości coraz częściej sprzedaje mieszkania przeznaczone na wynajem dla studentów. Mieszkania kupione za gotówkę od razu przynoszą wymierne korzyści z wynajmu. Można na nich zarobić zdecydowanie więcej niż na koncie bankowym.
 

W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19