Biuro nieruchomości Szczecin, a studenci cz.1

Zakup mieszkania na wynajem dla studentów to dobra lokata kapitału. W Szczecinie działa wiele uczelni wyższych. Uczy się na nich kilka tysięcy studentów. Powrót do normalności po ograniczeniach związanych z Covid-19 sprawi, że do Szczecina przyjadą studenci, którzy ostatni rok spędzili w rodzinnych domach na nauce zdalnej. Przyjazd do Szczecina studentów jest zauważalny w październiku kiedy na ulicach pojawia się dużo więcej samochodów i tramwaje są bardziej zatłoczone.

Biuro nieruchomości Szczecin

Mieszkańcy odczuwają brak studentów na początku lipca kiedy wyjeżdżają do rodzinnych miejscowości. Szczecin to dobre miejsce na zakup mieszkania na wynajem dla studentów. Przyjeżdżają na uczelnie uczyć się przez kilka lat. Wśród wynajmujących krążą dwie opinie na temat wynajmu mieszkań osobom młodym. Przeciwnicy obawiają się zniszczeń, zaległości w opłatach, problemów z hałasem, dużą ilością gości odwiedzających lokatorów.

Spora cześć właścicieli uważa, że wynajem mieszkania studentom wiąże się tylko z problemami. Uważają, że młodzi ludzie nie szanują cudzej własności, niszczą sprzęty i meble. Wynajmujący niechętni studentom podkreślają ten fakt już w ogłoszeniu. Czy wynajem mieszkania dla studentów faktycznie jest taki problemowy?


Zapewne innego zdania są właściciele mieszkań wynajmujący swoje nieruchomości tylko i wyłącznie dla studentów. Studenci przyjeżdżający do Szczecina planują w nim pozostać przynajmniej na cały okres studiów. Najczęściej to minimum 3 lata z opcją przedłużenia na kolejne 2 w przypadku kontynuacji nauki. Dla wynajmującego, który będzie miał szczęście do lokatorów i trafi na odpowiedzialnych, bezproblemowych studentów oznacza spokój przez kilka lat.

Biura nieruchomości Szczecin

Jacy są współcześni studenci? Czy można im zaufać i powierzyć własne mieszkanie? Odpowiemy na to pytanie w kolejnych artykułach. Mieszkania na wynajem obecnie to bardzo dobra lokata kapitału. Z długookresowego bezproblemowego wynajmu można uzyskać zysk zdecydowanie większy niż z lokat założonych w bankach. Przy tak niekorzystnym oprocentowaniu oszczędności w bankach osoby posiadające dodatkowe środki myślą o ich zainwestowaniu w mieszkanie na wynajem.
 

W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19