669 000 złDom na sprzedażKoszalin,
Nietypowy dom pod lasem na wzgórzu z widokiem...
290 m2 Powierzchnia działki (m2): 984 m2 Pokoi: 9 łazienek: 3 Garaż Standard: DO WYKOŃCZENIA
Symbol
390130
Rodzaj nieruchomości
DOM
Rodzaj transakcji
SPRZEDAŻ
Cena cena w innych walutach
669 000 PLN
Cena za m2
2 307 PLN
Miejscowość
KOSZALIN
Powierzchnia całkowita
290, 00 m2
Powierzchnia działki
984, 00 m2
Powierzchnia użytkowa
290, 00 m2
Forma własności działki
WŁASNOŚĆ
Rodzaj domu
WOLNO STOJĄCY
Rok budowy
1978
Standard
DO WYKOŃCZENIA
Typ kuchni
OTWARTA
Liczba łazienek
3
Liczba pokoi
9
Droga dojazdowa
ASFALTOWA
Instalacje
ELEKTRYCZNA, WODNA, KANALIZACJA, GAZOWA
Garaż
Taras
Nietypowy dom na wzgórzu...

Pod lasem, na wzgórzu, wśród zakamarków cichych uliczek i willi z lat 70 i 80 XX wieku, stoi nietypowy dom...

Na przeszło 300 metrową powierzchnię użytkową, rozłożoną na 3 kondygnacjach i piwnicy pod budynkiem składa się kilkanaście pokoi, kuchni oraz łazienek, otwartych przestrzeni, i mniejszych pomieszczeń, które przez 40 lat służyły tworzeniu sztuki.

Dom posiada dwa niezależne wejścia, dzięki czemu na parterze możliwe było wydzielenie części budynku, w której może znajdować się np.: osobne mieszkanie lub biuro.

Narożna działka o powierzchni 984 m2, na której stoi budynek zlokalizowana jest na wzgórzu dzięki czemu z okien każdego piętra rozpościera się widok na panoramę Koszalina...


Wyjątkowy budowniczy domu...

Jego "architektem" był rzeźbiarz, malarz, rysownik i wykładowca Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, Profesor Zygmunt Wujek, który nie miał regularnej pracowni, był nią jego własny dom.
Ten miłośnik historii, ratując cenne przedmioty przed ich zapomnieniem, zgromadził ich część wokół własnego domu, tworząc stałą ekspozycję.
Jest tu między innymi mur ułożony z kamieni pochodzących ze starej drogi pielgrzymiej z 1929 roku czy ściana pamięci, w którą artysta wkomponował blok kwarcu i głazy z gontyny.
Splecione ze sobą kamień, drewno i stal tworzą monumentalną rzeźbę, pomnik umysłu artysty, odważny i kontrowersyjny jak jego wybitny właściciel.

Po śmierci rzeźbiarza dom przestał być słynnym miejscem spotkań artystów, ale dzięki swojej niepowtarzalności budynek ma duży potencjał i może stać się wszystkim...
domem, kliniką, kancelarią, galerią czy....
Jest gotowy na nowy rozdział, może to Ty go napiszesz.....

Jeżeli zainteresowała Cię ta oferta, zadzwoń lub napisz do mnie po więcej informacji i umów się na prezentację.


W ubiegłym roku budynek przeszedł szereg prac remontowych:


wymieniony został dach, część okien, a także docieplono budynek,
w kilku pomieszczeniach wylane zostały nowe posadzki,
a właściciel nie wyklucza możliwości wykonania dalszych prac w budynku, których koszt nie jest uwzględniony w przedstawionej cenie nieruchomości:

modernizacja centralnego ogrzewania,
wykończenie łazienek,
itd.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń...

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Kontakt do agenta


Zgłaszający wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883 ze zmianami/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Wyszukiwarka


W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19