Jak wybrać mieszkanie w Szczecinie cz.3

Zakup mieszkania, nie należy do łatwych decyzji, dlatego wymaga wzięcia pod uwagę wielu różnorodnych aspektów. We wcześniejszych częściach wspomnieliśmy już o tym, na jakich osiedlach warto zamieszkać w Szczecinie oraz jaki metraż mieszkania wybrać. Dziś zajmiemy się natomiast kwestiami związanymi ze stanem technicznym budynków.

mieszkania na sprzedaż SzczecinMieszkanie Szczecin z rynku wtórnego

Osoby planujące zakupić mieszkanie w Szczecinie jak każdy mają do wyboru dwie możliwości. Pierwszą z nich jest zakup mieszkania z rynku wtórnego, które z łatwością można znaleźć, odwiedzając biuro nieruchomości w Szczecinie. Tego typu mieszkania posiadają zarówno swoje wady jak i zalety, niczym każde rozwiązanie.
Do zalet zakupu mieszkania w Szczecinie na rynku wtórnym można między innymi zaliczyć z pewnością niższą cenę nieruchomości, a także to, że nie trzeba będzie czekać, aż wymarzone lokum powstanę, jak ma to bardzo często miejsce w przypadku zakupów mieszkań na rynku pierwotnym. Wadą tego rozwiązania jest jednak fakt, że wiele mieszkań w Szczecinie pochodzących z drugiej ręki, zlokalizowanych jest w budynkach, które mają za sobą już kilka, a nawet kilkadziesiąt lat. Przez co ich stan techniczny często pozostawia wiele do życzenia i może generować w przyszłości konieczność przeprowadzenia remontów.

Mieszkanie w Szczecinie z rynku pierwotnego

Z kolei zakup mieszkania oferowanego przez rynek pierwotny w Szczecinie, pozwala znaleźć lokum w nowoczesnych budynkach, wykonywanych zgodnie z nowoczesnymi normami z wysokiej jakości materiałów. Oznacza to, że dane mieszkanie może cechować się między innymi lepszymi walorami termoizolacyjnymi, a także wieloma udogodnieniami, których na próżno szukać w starszym budownictwie. Jednak z wyższym komfortem nowych mieszkań w parze będzie szła także wyższa cena, która niekiedy może wynosić nawet kilkaset złotych więcej za metr kwadratowy.
Podsumowując, chcąc zakupić mieszkanie w Szczecinie, tak by nie żałować podjętej decyzji, należy przede wszystkim wybrać odpowiednią lokalizację w mieście, która będzie dopasowana do wszystkich potrzeb domowników. Rozważyć to czy chcemy w przyszłości sprzedać mieszkanie, czy też osiąść w tym momencie w Szczecinie na stałe i pod tym względem wybrać metraż nieruchomości oraz zdecydować, czy jesteśmy w stanie zapłacić więcej za nowe lokum wybudowany z nowoczesnych materiałów, czy też wolimy zaoszczędzić i pogodzić się z tym, że mieszkanie, jak i sam budynek może w przyszłości wymagać remontów. W tych wszystkich decyzjach z pewnością pomoże konsultacja, która oferuje biuro nieruchomości w Szczecinie.