Jak wybrać mieszkanie w Szczecinie cz.2

Skoro wiemy już jakie osiedla są najlepsze na zakup mieszkania w Szczecinie według oceny jego mieszkańców. Skupimy się teraz na kwestiach, które są istotne w trakcie samego wyboru lokum w danej lokalizacji. Poniżej podpowiadamy jaki metraż wybrać kupując nieruchomość w Szczecinie oraz, które piętro jest najkorzystniejsze i dla kogo.

Jaki metraż mieszkania w Szczecinie wybrać

Z wielu analiz rynku nieruchomości można zauważyć, że w Polsce dużą popularnością cieszą się raczej mniejsze, dwupokojowe mieszkania o powierzchni między 40, a 45 metrów kwadratowych lub kawalerki. Taki metraż jest zatem doskonałą inwestycja jeśli planujemy zakup mieszkania w Szczecinie, który ma być swoistego rodzaju inwestycją, docelowo sprzedaną w późniejszym czasie z zyskiem.
Jeśli jednak zakup nieruchomości w Szczecinie dokonywany jest z przeznaczeniem dla siebie i swojej rodziny, najlepiej rozglądać się za mieszkaniami o powierzchni około 60 metrów, które najczęściej składają się już z trzech pokoi. Taki rozkład sprawia, że nie zabraknie w nim miejsce na sypialnie i ewentualny pokój dziecka, a każdy z mieszkańców będzie miał odrobinę własnej przestrzeni. Dodatkowo mieszkania o wskazanym metrażu, są także bardziej opłacalne w zakupie po przeliczeniu ich średniej ceny rynkowej za metr kwadratowy w porównaniu do kawalerek.

mieszkanie na sprzedaż SzczecinNie tylko metraż, ale i rozkład

Kupując mieszkanie w Szczecinie, w trakcie jego oglądania należy także zwrócić uwagę na jego rozkład. Najbardziej funkcjonalne są bowiem lokale o ułożeniu pomieszczeń osadzonym na planie kwadratu, gdzie strefa ogólnodostępna jest zlokalizowana bliżej wejścia oraz kuchni, natomiast pozostałe pokoje sąsiadują ze sobą i zapewniają prywatność.

Jakie piętro wybrać

To, na jakim piętrze zostanie zakupione mieszkanie, zależy w głównej mierze od indywidualnych preferencji kupujących. Dla jednych liczył będzie się piękny widok na panoramę Szczecina wymieniany jako zaleta wyższych kondygnacji, jednak w tym przypadku trzeba liczyć się z koniecznością z korzystania za każdym razem ze schodów lub windy. Dla innych natomiast przede wszystkim ważna jest wygoda. Wtedy najlepiej rozglądać się za mieszkaniami ulokowanymi na I lub II piętrze, które są w niedalekiej odległości od wejścia, jednak ich okna nie pozwalają bezpośrednio zaglądać do wnętrza mieszkania.