Jak wybrać mieszkanie w Szczecinie cz.1

Szczecin jako stolica województwa zachodniopomorskiego cieszy się dużą popularnością wśród osób poszukujących miejsca na zakup swojego mieszkania. Około 270 zabytków, gwiaździsty układ aglomeracji, przywodzący na myśl paryskie uliczki oraz utworzona specjalna Strefa Ekonomiczna na terenie powiatu sprawia, że miejscowość ta, daje dużo możliwości rozwoju dla jej mieszkańców. Dlatego też z myślą o osobach planujących zakup mieszkania w Szczecinie, podpowiadamy, na jakie lokalizacje zwrócić uwagę oraz jak wybrać mieszkanie, aby nie żałować zakupu.

mieszkanie szczecinMieszkanie Szczecin, jak oceniając poszczególne osiedla mieszkańcy

Szczecin został podzielony administracyjnie na cztery dzielnice i 36 osiedli administracyjnych. Każda z dzielnic posiada swój unikatowy charakter, dlatego też ciężko jest jednoznacznie wskazać, która z nich będzie najlepszym wyborem na zakup mieszkania w Szczecinie. Pomocne w podjęciu decyzji mogą się jednak okazać opinie samych mieszkańców poszczególnych rejonów miasta.
Według rankingu przeprowadzonego wśród mieszkańców Szczecina najgorzej ocenianym osiedlem zostało Golęcino. Jego mieszkańcy wskazali, że okolica ta nie jest zadbana, a infrastruktura dedykowana dla najmłodszych oraz do spędzania czasu na świeżym powietrzu jest na niskim poziomie. Także centrum miasta, według mieszkańców nie jest najlepszym pomysłem na zakup mieszkania w Szczecinie, pomimo dużej ilości atrakcji i łatwego dojazdu do pracy lub szkoły. Wskazywali oni bowiem na problemy z czystością ulic oraz brakiem zieleni w tej lokalizacji.

3 osiedla, w których warto rozważyć zakup mieszkania w Szczecinie

Ranking przeprowadzony wśród mieszkańców Szczecina na zlecenie portalu Otodom, wskazuje jednoznacznie, że trzema najatrakcyjniejszymi do zamieszkania osiedlami w tym mieście są: osiedle Bukowe, Warszewo oraz Świerczewo. Pierwsze z nich doceniane jest przez mieszkańców za rozbudowaną infrastrukturę dla dzieci oraz dorosłych. Wygodę wykonywania codziennych zakupów oraz bezpieczeństwo i czystość. Drugie natomiast według jego mieszkańców jest zadbaną okolicą, w której czują się oni bezpiecznie i mogą swobodnie korzystać z rozrywek na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni. Świerczewo natomiast, polecane jest przez Szczecinian, ze względu na bardzo dobrą komunikację i dojazd do pozostałych części miasta.