Dobre biuro nieruchomości cz.2

Licencjonowany pośrednik nieruchomości

Jak już wcześniej pisaliśmy w latach poprzednich istniał ustawowy posiadania licencji pośrednika nieruchomości. Obecnie to obostrzenie nie jest konieczne do wykonywania pracy pośredników nieruchomości. Jeżeli jednak spojrzymy na to z innej perspektywy to zauważymy, że biuro nieruchomości, które zatrudnia w większości agentów posiadających te uprawnienia, ma większe doświadczenie wynikające z długiej działalności na rynku nieruchomości. Agenci takowego biura nabywali bowiem swoich umiejętności niezbędnych w zawodzie znacznie wcześniej, niż jeszcze licencje nie były wymagane.

biuro nieruchomości SzczecinSiedziba agencji nieruchomości

Wszędzie i we wszystkim mamy tendencje do obniżania kosztów działalności. Takim elementem w wielu branżach jest posiadanie mobilnego lub wirtualnego biura. Prowadzenie biura nieruchomości ze względu na dużą specyfikę działalności wymaga jednak stacjonarnej siedziby i powinno ją posiadać. Miejsce w którym można bez przeszkód spotkać się z klientem, spokojnie omówić i zawrzeć umowy, a także wyjaśnić szczegóły transakcji. Prawdą jest, że klienci poszukują nieruchomości w internecie i to medium dotarcia jest najważniejsze.  Nie unikniemy jednak spotkania bezpośredniego, konieczne jest spotkanie w biurze. Z tego powodu warto zainteresować się gdzie znajduje się biuro, czy nie jest to tylko sam adres.

Lokalne biuro nieruchomości

Korzystać warto również z lokalnych biur nieruchomości, które najlepiej znają miejscowy rynek. Biuro nieruchomości ze stolicy, a sprzedające mieszkania w Szczecinie bardzo często nie zna specyfiki miasta. Nie rozróżnia dzielnic, czy opinii poszczególnych osiedli. Bardzo trudno jest agentowi z Warszawy pomóc nam w wyborze najlepszej nieruchomości, ponieważ sama oferta sprzedaży mieszkania czy domu to nie wszystko. Osoba taka nie zna on bowiem dróg dojazdowych, czy uwarunkowań  komunikacji publicznej. Na atrakcyjność np. mieszkań w Szczecinie wpływa także położenie przedszkoli, szkół oraz ogólnie dostępna infrastruktura publiczna.

Kompleksowość usług

Zakres usług świadczonych dla klientów przez biuro nieruchomości powinno charakteryzować się również kompleksowością. Udział zamawiającego w całym procesie realizacji zlecenia powinien być ograniczony do niezbędnych czynności. To agencja zrealizować wszelkie działania związane z szybkim, bezpiecznym oraz zgodnym z prawem przeprowadzeniem transakcji. Powinna zająć się również weryfikacją dokumentów, a także umówieniem stron, przygotowaniem umów, umówieniem notariusza. Usługa pośrednictwa powinna uwzględniać pełną weryfikację stanu prawnego nieruchomości, doradztwo, wycenę oraz promocję oferty. Ponad to niezbędne działania związane z prezentacją nieruchomości, aktywne uczestnictwo w negocjacjach oraz przygotowanie innych niezbędnych dokumentów w celu dopięcia formalnego transakcji.