Biuro nieruchomości Szczecin cz.2

Wybór właściwego biura nieruchomości, z którym podpiszemy umowę na wyłączność powinien być dokonany i przeprowadzony starannie. Warto się zainteresować czy biuro nieruchomości ma doświadczenie w sprzedaży na podstawie takiej umowy, jaka była jego skuteczność, czyli jak długo oferta znajdowała swojego nabywcę. Czy po znalezieniu klienta zajął się profesjonalnie całą transakcją sprzedaży. Profesjonalny pośrednik sprawdzi dokumenty Twojej nieruchomości, znajdzie niedociągnięcia i poprosi o dodatkowe informacje i dokumenty takie jak np. pełnomocnictwo do sprzedaży pozostałych właścicieli nieruchomości. Informacje pozwolą pośrednikowi dobrze zareklamować nieruchomość podkreślając jej atuty aby sprzedaż była możliwa w jak najkrótszym czasie.

Wycena nieruchomości

Biuro nieruchomości posiadające duże doświadczenie w sprzedaży będzie także potrafiło prawidłowo wycenić ofertę na rynku, aby cena za jej sprzedaż była atrakcyjna dla sprzedającego i nie odbiegała od dostępnych na rynku innych nieruchomości. Profesjonalny pośrednik nieruchomości będzie potrafił ustalić taką cenę aby możliwe były negocjacje z nowym nabywcą bez zbytniej straty dla właściciela nieruchomości.

biuro nieruchomości szczecinWymiana ofert

Umowa na wyłączność nie wyklucza oferowania nieruchomości przez inne biura współpracujące z  tym, z którym podpisaliśmy taką umowę. Mając umowę na wyłączność biuro może bezpiecznie wymieniać się ofertami w systemie wymiany ofert. Jasne jest, że biuro nieruchomości, które ma ofertę na wyłączność dołoży większych starań aby nieruchomość sprzedać ze względu na niechęć biura do dzielenia się prowizją ze sprzedaży z innymi. Jednak nie jest to niemożliwe i  często zdarzają się takie oferty w zasobach innych biur nieruchomości.

Referencje biura nieruchomości

Przy wyborze najlepszego biura, któremu powierzymy sprzedaż naszej nieruchomości na wyłączność, warto sprawdzić referencje, opinie w Internecie. Niezadowolonego klienta nie trzeba długo prosić aby wypowiedział się na temat pracy biura, które nie spełniło jego oczekiwań. Zatem łatwo znajdziemy opinie niezadowolonych klientów. Warto wówczas zwrócić uwagę, czy opisy są merytoryczne i opisują konkretne przykłady, w których pośrednik zachował się niewłaściwie, czy raczej są to tylko i wyłącznie emocjonalne wrażenia, które nie są związane z profesjonalizmem biura. Anonimowość Internetu bowiem sprawia, że wiele osób pod wpływem emocji pisze negatywne opinie, które niewiele mają wspólnego z zadaniami biur nieruchomości.

Dobrze poprosić w biurze o pisemne referencje jakie na prośbę biura zostawili zadowoleni klienci. Wówczas warto zwrócić uwagę co w nich zachwalali, profesjonalizm w działaniu, szybkość sprzedaży, dobrą reklamę czy miłą obsługę. Wszystkie te elementy składają się na czas sprzedaży nieruchomości i zadowolenie klientów.