Biuro nieruchomości Szczecin cz.1

Sprzedaż nieruchomości nie należy do najłatwiejszych. Zanim dokonamy transakcji może minąć sporo czasu. Dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalistom jak konkretne biuro nieruchomości. Możemy zawrzeć umowy pośrednictwa w sprzedaży z wieloma biurami na rynku lub z jednym na wyłączność. Jest to szczególnie ważne gdy klient chce szybko sprzedać nieruchomość lub jest w sytuacji kiedy do końca nie wie co robić. Jaki ruch wykonać? Czekać czy sprzedawać? Jaka będzie sytuacja rynkowa po fali pandemi? Jak będzie się kształtować inflacja i co z miejscami pracy.

Wyłączność z biurem nieruchomości

Zawierając umowę na wyłączność powinniśmy mieć pewność, że pośrednik, któremu zamierzamy zaufać, doskonale zna rynek nieruchomości oraz preferencje kupujących. Ponadto jego strona internetowa jest profesjonalna i wzbudza zaufanie klientów. Zdecydowana większość klientów szuka nieruchomości w Internecie. Dlatego ważne jest aby strona internetowa biura na której są umieszczane oferty była profesjonalna i wzbudzała zaufanie klientów. Jednocześnie ważne jest aby strona internetowa widoczna była w Internecie, zatem nakłady biura nieruchomości muszą być spore, ponieważ konkurencja także jest duża. Powierzenie sprzedaży profesjonalnemu, dobrze zareklamowanemu pośrednikowi nieruchomości gwarantuje nam szybkie dotarcie do potencjalnych klientów i tym samym szybką sprzedaż.

biuro nieruchomości szczecinBiuro nieruchomości umowa

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego biura nieruchomości, z którym podpiszemy umowę na wyłączność poznajmy zasady współpracy po zawarciu takiej umowy. Umowa na wyłączność zawarta z biurem nieruchomości oznacza, że będziemy mogli oferować do sprzedaży nieruchomość tylko i wyłącznie jednemu pośrednikowi. Nie można zawierać umów na sprzedaż tej samem nieruchomości z innym biurami. Nasza oferta znajdzie się tylko i wyłącznie w ofercie jednego biura, nie będzie przekazywana do wspólnej bazy ofert, z której często korzystają pośrednicy nieruchomości. Zatem potencjalny klient znajdzie ją tylko i wyłącznie w ofercie jednego biura. Ma to swoje zalety i wady.

Korzyści umowy wyłączności

Podpisując umowę tylko z jednym biurem nieruchomości możemy oczekiwać większego zaangażowania pracowników w przygotowanie oferty nieruchomości tj. zrobienie profesjonalnych zdjęć, filmu reklamowego, indywidualnego opisu oferty. Możemy także wymagać przedstawienia strategii działania, szczegółowego planu marketingowego sprzedaży naszej nieruchomości, częstotliwości nadawania ogłoszeń, informacji o promocji w Internecie, AdWordsów, promowania naszej oferty na tle innych ofert dostępnych w biurze. Warto się także zainteresować, czy biuro ma w zwyczaju organizować dni otwarte, posiada dobrego prawnika i oferuje swoim klientom kredyty na zakup nieruchomości. Wszystkie te elementy mogą zaważyć na skuteczności sprzedaży nieruchomości. Profesjonalne biuro nieruchomości jest w stanie sprostać takim oczekiwaniom klienta i niewątpliwie mogą to być zalety umowy na wyłączność. Zbyt słabe biuro nieruchomości, mało się reklamujące, nie angażujące się zbyt mocno w sprzedaż nieruchomości w przypadku umowy na wyłączność może spowodować, że nasza nieruchomość będzie się bardzo długo sprzedawała lub w ogóle nie zostanie sprzedana.