Biuro nieruchomości Szczecin, a home staging cz.1

Klient z reguły chce sprzedać mieszkanie szybko i za dobrą cenę.  Nie jest to zadanie proste i dlatego warto do pomocy zatrudnić profesjonalne biuro nieruchomości, które zna zasady home stagingu.  Home staging to przygotowanie mieszkania do sprzedaży lub wynajmu, jego głównym celem jest podkreślenie jego charakteru i zainteresowanie jak największej liczby potencjalnych klientów. Duża ilość osób oglądających mieszkanie lub dom zwiększa szansę na szybką sprzedaż i uzyskanie możliwie najwyższej ceny. Techniki home stagingu opierają się na wykorzystaniu zasad marketingu. 

Posprzątaj mieszkanie na sprzedaż

biuro nieruchomości szczecinPierwszą zasadą jest aby mieszkanie było dobrze posprzątane, najlepiej w jasnych kolorach i sprawiało wrażenie czystego i większego. Mieszkanie należy bardzo dobrze odkurzyć, pozdejmować pajęczyny, zetrzeć kurz z obrazów, mebli, posprzątać zakurzone kąty za meblami i drzwiami. Warto zadbać też o czystość parapetów, lamp, grzejników i karniszy. Tapicerka na meblach powinna być wyczyszczona, dywany i chodniczki wyprane. W pokoju dziecięcym na wierzchu powinno stać jak najmniej przedmiotów, zbędne zabawki, ciuchy powinny być pochowane do szafek. Agent biura nieruchomości może pomóc w przygotowaniu mieszkania do sprzedaży biorąc pod uwagę zasady home stagingu. Biuro nieruchomości w Szczecinie posiada specjalistów  przygotowanych w tym zakresie. Prezentując mieszkanie lub dom klientom powinien wydostawać się ze środka zapach czystości. Przed prezentacją mieszkanie powinno być solidnie wywietrzone, aby zapachy nie przytłoczyły potencjalnego klienta.

Zapachy w mieszkaniu

Nie wato też używać intensywnych olejków zapachowych dostępnych w drogeriach, może zdarzyć się, że klienci oglądający mieszkanie będą na nie uczuleni. Lepiej aby roztaczał się w mieszkaniu zapach świeżych środków czystości użytych do jego wysprzątania. Agent nieruchomości jest przygotowany do profesjonalnej prezentacji mieszkania i skutecznej sprzedaży, jednak nie poradzi sobie z bałaganem, który niespodziewanie zastanie w prezentowanym mieszkaniu. Wystawiając mieszkanie na sprzedaż każdego dnia trzeba dbać o jego wygląd, aby w przypadku znalezienia osób chętnych do obejrzenia mieszkania nie być tym zaskoczonym.