Dobre biuro nieruchomości cz.1

Wybór biura nieruchomości

Właściwy wybór biura nieruchomości zawsze jest bardzo ważną i kluczową decyzją. Wpływa ona w zasadniczy sposób na szybkość znalezienia właściwego mieszkania lub sprzedaży mieszkania będącego w naszym posiadaniu. Profesjonalne biuro wielokrotnie zwiększa szansę przeprowadzenia transakcję sprawnie oraz w taki sposób, że zajmie się wszelkimi formalnościami. Dobre biuro nieruchomości stale aktualizuje dane na temat przepisów dotyczących sprzedaży i zakupu nieruchomości. Oczywiście z obu rynków, zarówno z rynku pierwotnego i wtórnego. Warto, przy tak często zmieniających się uwarunkowaniach prawnych, zasięgnąć porady specjalistów aby nie popełnić kosztownych błędów. Pośrednictwo biura pozwoli nam na zawarcie transakcji z której będziemy zadowoleni, bez większego angażowania. Pomoże ustalić najkorzystniejszą, jednocześnie realną do uzyskania cenę rynkową. Biuro, także przygotuje dokumenty i przeprowadzi stosowne negocjacje. Reasumując, aby oszczędzić sobie czasu i kosztów w przyszłości dobrze jest poświęcić czas na znalezienie najlepszego biura nieruchomości.

biuro nieruchomości SzczecinWpis biura nieruchomości

Biuro nieruchomości, jak każda inna działalność gospodarcza, powinno znajdować się we wpisach Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) lub w przypadku spółek w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Na stronach CEIDG i KRS opublikowanych w internecie, można sprawdzić takie podstawowe dane jak kiedy firma powstała, jakie były zmiany w trakcie jej działalności, gdzie mieści się jego siedziba lub oddziały, czyją jest własnością i czy aktywnie działa na rynku oraz czy działalność nie została ostatnio zawieszona lub zamknięta. Można również czy firma ma NIP i REGON.

Obowiązkowe OC

Kolejnym ważnym krokiem powinno być sprawdzenie czy biuro nieruchomości posiada ubezpieczenie. Jest to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przez właściciela lub pracownika agencji nieruchomości. W przypadku błędu pośrednika i powstania szkody, klient będzie można dochodzić swoich praw i ma zagwarantowane finansowe naprawienie szkody. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla prowadzących działalność gospodarczą z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Polisa jest zabezpieczeniem w procesie sprzedaży, a także zakupu lub wynajmu nieruchomości.