Zarządzanie najmem - najem krótkoterminowy

zarządzanie najmem

Myśląc o wynajmie nieruchomości z reguły przychodzi nam na myśl najem długoterminowy. W ostatnich latach bardzo popularne stało się kupowanie nieruchomości w celach wynajmu krótkoterminowego.

Coraz popularniejsze stało się wynajmowanie mieszkania na weekend lub kilka dni w tygodniu. Zamiast noclegu w hotelu klienci wolą mieć dostęp do samodzielnej kuchni i łazienki wyposażonej w pralkę. Często taki wynajem wychodzi zdecydowanie taniej niż nocleg w hotelu. Zwłaszcza jeżeli dotyczy to rodziny lub większej grupy znajomych.

Najem krótkoterminowy wiąże się z częstym sprzątaniem nieruchomości, zmianą pościeli.

Ponadto nowym lokatorom trzeba dostarczyć klucze i poinformować o możliwości ich zwrotu. Bywa to dość uciążliwe dla właścicieli nieruchomości. Dlatego często korzystają z usług biura nieruchomości w tym zakresie. Za określoną opłatą biuro nieruchomości wykonuje wszystkie czynności związane z wynajmem krótkoterminowym. Obecny standard mieszkań jest bardzo wysoki i często nie odbiega od standardu 4 gwiazdkowych hoteli.

Mieszkania wyposażone są często w wysokiej klasy sprzęty kuchenne, naczynia, sztućce. Łazienka jest w bardzo wysokim standardzie i często jest także wyposażona w dostępną bezpłatnie pralkę. Jest to bardzo wygodne dla osób wynajmujących. Mieszkania oferowane w wynajmie krótkoterminowym często znajdują się także w bardzo dobrej lokalizacji, blisko centrum, niedaleko najważniejszych zabytków. Mają też łatwy dostęp do komunikacji miejskiej lub wraz z mieszkaniem oferowane jest miejsce w podziemnym parkingu. Oferta biura nieruchomości w tym zakresie jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Właściciel nieruchomości nie musi się przejmować lokatorami.

Biuro nieruchomości może także zadbać o drobne remonty, a jeżeli zajdzie taka konieczność przeprowadzić większy remont. Biuro nieruchomości specjalizujące się w zakresie takich usług ma zaufane firmy remontowe i sprzątające, z którymi stale współpracuje. Jakość wykonania usług takich firm jest bardzo wysoka. Właściciel nieruchomości nie musi ryzykować zatrudnianiem przypadkowych firm dostępnych na rynku.


W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19