Zakup mieszkania na wynajem w Szczecinie i jego zarządzanie przez biuro nieruchomości

Jedną ze popularnych inwestycji jest zakup mieszkania na wynajem w Szczecinie. Duże zainteresowanie wynajmem sprawia, że mieszkania nie stoją puste. Jednak wynajem wymaga od właścicieli dość dużego zaangażowania i stałego kontaktu z najemcami. Standard mieszkań na wynajem w Szczecinie bardzo się zmienił. Dawniej właściciel wynajął mieszkanie na rok lub dwa i praktycznie nie musiał się nim interesować. Większość spraw związanych z  tym co w lokalu się działo, łącznie z drobnymi naprawami brał na siebie lokator.

Przygotowanie mieszkania do wynajmu

Obecnie najemcy z każdą sprawą zwracają się do właściciela i chcą natychmiastowej reakcji. Są to drobne lub większe remonty, wymiana lub naprawa sprzętu i inne problemy. Dobrym rozwiązaniem jest zlecenie zarządzania najmem w Szczecinie do biura nieruchomości. Agenci po podpisaniu umowy zajmują się niemal wszystkim. Przygotowują mieszkanie do wynajmu, czyli sprzątają, przeprowadzają  w nim mniejsze i większe remonty. Biorą na siebie wszystkie sprawy z tym związane. Znajdują firmę remontową i nadzorują jej pracę.

mieszkanie do wynajęcia szczecin

Po remoncie sprzątają mieszkanie i przygotowują je do kolejnego wynajmu. Przygotowują profesjonalną sesję zdjęciową  i ofertę, która ostatecznie trafia na portale ogłoszeniowe. Biuro nieruchomości w Szczecinie przeprowadza także rekrutację nowego najemcy. Najczęściej wybierane są osoby pracujące, które stać na płacenia co miesiąc czynszu za wynajem. Mieszkanie do wynajęcia w Szczecinie przekazywane najemcy jest w pełni przygotowane. Jest wyremontowane, wysprzątane i posiada sprawne wszystkie niezbędne urządzenia i sprzęty.

Biuro nieruchomości a zarządzanie najmem w Szczecinie

W razie jakichkolwiek spraw najemca kontaktuje się zamiast z właścicielem mieszkania z agencją nieruchomości, która w ramach zawartej umowy reprezentuje właściciela we wszystkich sprawach związanych z wynajmem mieszkania. Biuro nieruchomości w Szczecinie co miesiąc pobiera czynsz od najemców. Jednocześnie sprawdza czy wynajęte mieszkanie jest we właściwy sposób użytkowane i czy jest utrzymane w stanie w jakim zostało przekazane najemcom. Sprzęty i urządzenia są regularnie naprawiane. Właściciel mieszkania może spać spokojnie i nie musi przejmować się stanem technicznym i wizualnym swojej nieruchomości.


W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19