Wynajem mieszkania w Szczecinie cz. 3

Rodziny z Ukrainy szukają różnych mieszkań na wynajem w Szczecinie. Nie wszystkie osoby chcą pozostać w mieście na wiele lat. Zdarzają się takie, które chciałaby zostać w Polsce tylko do końca trwającego konfliktu zbrojnego. Jednocześnie nikt nie wie jak długo może on potrwać. Nie chcą się związywać umowami i długoterminowym wynajmem. Wśród rodzin ukraińskich znajdziemy także takie osoby, które już podjęły decyzję o pozostaniu i ułożeniu sobie życia na nowo w Polsce. Potrzebują oni mieszkania na wynajem w Szczecinie w pełni urządzonych i wyposażonych w niezbędne sprzęty. Często pracują i są w stanie samodzielnie je opłacić. Zdarza się, że w jednym mieszkaniu mieszkają dwie rodziny ukraińskie. Związane jest to z wysoką ceną za wynajem mieszkań w Szczecinie.

wynajem mieszkania w Szczecinie

Dlaczego mieszkanie na wynajem w Szczecinie?

Można znaleźć tańsze mieszkania na wynajem poza miastem. W mniejszych miejscowościach nieruchomości są tańsze ale zdecydowanie większy jest problem z pracą. Dlatego na takie mieszkania decydują się osoby, które mają w tych miejscowościach zagwarantowane zatrudnienie. Inne osoby, które dopiero szukają pracy wolą osiedlić się w większym mieście. W Szczecinie pracy nie brakuje i bez większych problemów można ją znaleźć w zawodach nie wymagających wysokich kwalifikacji. Znajdziemy oferty pracy w sklepach, na budowach czy przy remontach. Niektóre osoby z Ukrainy zdecydowały się także otworzyć swoje własne biznesy. Coraz więcej jest sklepów, kawiarni czy pierogarni prowadzonych przez osoby narodowości ukraińskiej. Najczęściej są do osoby, które nie zamierzają wracać w najbliższym czasie do swojej ojczyzny.

Duże zainteresowanie wynajmem mieszkań w Szczecinie

Wojna i zniszczenia z nią związane mogą potrwać jeszcze bardzo długo. Dlatego wolą swoją i swoich dzieci przyszłość związać z bezpiecznym krajem jakim obecnie jest Polska. Wynajem mieszkań w Szczecinie cieszy się dużym zainteresowaniem i z pewnością w najbliższych latach się to nie zmieni. Banki bardzo dokładnie sprawdzają potencjalnych klientów, ich wynagrodzenia, branżę w której pracują i zdolność spłacania wysokich rat kredytowych. Brak zdolności kredytowej lub brak możliwości zebrania środków na wymagany wkład własny sprawia, że dużo osób będzie wynajmowało mieszkanie w Szczecinie przez wiele lat. Być może są też takie osoby, które nigdy własnego mieszkania nie będą mogły kupić.


W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19