Szczecin mieszkanie na sprzedaż cz.3

Oprócz nowej normy budowlanej WT 2021, w najbliższym czasie rząd planuje wprowadzić więcej przepisów dotyczących ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Po ich wprowadzeniu każdy inwestor, który rozpocznie budowę będzie musiał dostosować projekt do nowych wymagań. Koszty budowy takiego budynku będą dużo droższe.

Szczecin mieszkanie na sprzedaż 

Niewątpliwie w ostatecznym rozrachunku zapłacą za te nowelizacje klienci. Zapewne trudno będzie nabyć mieszkanie na rynku pierwotnym. Mieszkania będą energooszczędne, nowoczesne, spełniające wszystkie normy jednak niedostępne dla wielu klientów. Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i starszych to korzystne zmiany w prawie budowlanym. Kilkanaście lat temu kiedy pierwsze udogodnienia były wprowadzane skorzystało na tym wiele osób.

mieszkanie na sprzedaż szczecin

Osoby niepełnosprawne kupując takie mieszkanie były bardziej mobilne, udogodnienia architektoniczne takie jak podjazdy czy windy umożliwiły im niemal normalne funkcjonowanie. Jednak wprowadzenie kilku zmian jednocześnie, podrażających koszty budowy domów mogą spowodować, że sprzedaż nowych mieszkań na rynku pierwotnym będzie dużym problemem. Banki już w tej chwili udzielają kredyty hipoteczne tylko klientom pewnym, pracującym w branżach rozwojowych.

Wysokie ceny mieszkań na rynku pierwotnym zapewne spowodują większe zainteresowanie mieszkaniami wystawionymi na sprzedaż na rynku wtórnym. Jednak obserwując rynek od wielu lat różnica cenowa pomiędzy rynkiem pierwotnym a wtórnym jest niewielka. Zatem można spodziewać się, że mieszkania na rynku wtórnym, bez unowocześnień i udogodnień dla osób niepełnosprawnych też znacznie zdrożeją.

Mieszkanie na sprzedaż Szczecin

Wielu osób nie będzie stać na własne mieszkanie i zmuszeni będą je wynajmować. Wzrośnie zatem także rynek wynajmu nieruchomości. Pomimo pandemii rynek nieruchomości nie zwolnił, nadal wiele osób kupuje, sprzedaje i wynajmuje mieszkania. Wielu deweloperów nie zatrzymało prac na rozpoczętych budowach, w niektórych przypadkach nawet przyspieszyło i oddanie budynków planuje na wcześniejszy termin, niż wcześniej był zaplanowany.
 

W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19