Szczecin mieszkanie na sprzedaż cz.1

Od 1 stycznia 2021 r. nowo wybudowane budynki muszą spełniać bardziej surowe normy dotyczące energooszczędności.  Chodzi o wprowadzenie normy WT 2021, określającej m.in. współczynnik przenikania ciepła dla poszczególnych elementów budynku. Wiąże się to z niższymi opłatami za ogrzewanie ale jednocześnie znacznym wzrostem kosztu budowy. Na rynku pierwotnym można jeszcze kupić mieszkania, których budowę rozpoczęto przed dniem wprowadzenia nowych przepisów.

Szczecin mieszkanie na sprzedaż

Ceny mieszkań oferowanych obecnie do sprzedaży nie zawierają kosztów wybudowania instalacji zgodnych z nowymi przepisami. Zmianę przepisów najbardziej odczuje rynek pierwotny. Jeżeli myślisz o zakupie mieszkania na rynku pierwotnym, to jest to ostatni moment na podjęcie takiej decyzji. Mieszkania obecnie sprzedawane na rynku pierwotnym nie musiały spełniać nowo wprowadzonej normy WT2021. W najbliższym czasie należy spodziewać się znaczącego wzrostu cen za metr kwadratowy mieszkań na rynku pierwotnym.

mieszkanie na sprzedaż szczecin

Nowe domy będą musiały być skuteczniej izolowane. Możliwe jest to poprzez zwiększenie grubości materiału izolacyjnego lub zastosowanie materiałów o lepszej jakości. Niewątpliwie będzie się to wiązało z większymi kosztami budowy budynków. Developer niewątpliwie przeniesie koszty budowy na kupujących.  Dużo osób w związku z wprowadzeniem nowych przepisów podejmuje szybciej decyzję o zakupie własnego mieszkania.  Klienci biur nieruchomości  spodziewają się coraz droższych ofert na rynku sprzedaży mieszkań. Pomimo wysokiej inflacji i wysokich cen mieszkań zainteresowanie nowymi inwestycjami nie maleje.

Mieszkanie na sprzedaż Szczecin 

Często mieszkania sprzedawane są na etapie projektu. Podpisując umowę na zakup mieszkania na rynku pierwotnym warto zwrócić uwagę na fakt, że jeżeli deweloper nie rozpoczął jeszcze budowy po wprowadzeniu nowych przepisów będzie musiał dostosować projekt do nowych wymagań. Może się to wiązać z podniesieniem ceny za metr kwadratowy mieszkania. Odpowiednie zapisy w umowie z deweloperem umożliwią mu taką zmianę.

Dlatego należy dokładnie czytać umowę zawieraną z deweloperem.  W obecnej sytuacji najlepiej kupić mieszkanie, którego budowa rozpoczęła się przed 1 stycznia 2021 roku. Taki budynek mimo, że oddany do użytku w 2021 lub 2022 roku nie będzie musiał spełniać nowych przepisów. Koszty budowy takiego budynku będą niższe i deweloper nie będzie musiał podnosić cen za metr kwadratowy mieszkania.

 

W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19