Sprzedaż mieszkań Szczecin, a zmiany gospodarcze cz.3

Podsumowując temat dotyczący sytuacji na rynku nieruchomości zapoczątkowanej przez pandemię warto zwrócić uwagę na fakt, że sytuacja jest bardzo niepewna i nieprzewidywalna. Tak jak nikt nie przewidział pandemii tak też gospodarka może zachować się bardzo różnie. Jednak historia pokazuje, że w czasie kryzysu zawsze rosła inflacja i drożały towary, szczególnie dotyczyło to nieruchomości. Zatem można przypuszczać, że

mieszkania na sprzedaż w Szczecinie


będą coraz droższe. W końcu może dojść do sytuacji, że tylko nieliczni będą mogli sobie na nie pozwolić. Jeżeli zastanawiasz się jeszcze nad zainwestowaniem swoich oszczędności warto rozważyć zakup mieszkania. Na rynku pierwotnym mieszkań nie jest dużo, czasami też trzeba na nie czekać bardzo długo.

mieszkanie Szczecin

Niewątpliwie można obserwować rynek wtórny, na którym pojawiają się ciekawe oferty. Mieszkania dostępne w sprzedaży na rynku wtórnym bardzo często są gotowe od razu do zamieszkania lub wynajmu. Wystarczy niewielkie jego odświeżenie i można się wprowadzić. Bez wątpienia mieszkania dostępne na rynku wtórnym są coraz ładniejsze. Właściciele remontują, urządzają je w nowoczesnym stylu, używając neutralnych kolorów. Mieszkania w budynkach wybudowanych w ostatnich 10 latach posiadają windy, podjazdy i inne udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Mieszkania na rynku wtórnym w Szczecinie


wykonane przez solidnego dewelopera pod względem zastosowanych udogodnień niewiele różnią się od mieszkań oferowanych na sprzedaż na rynku pierwotnym. Początek roku to także dobry czas na podjęcie ważnych życiowych decyzji. Niewątpliwie zakup mieszkania taką jest. Warto skorzystać z pomocy pracowników profesjonalnego biura nieruchomości. Znają lokalny rynek i wiedzą, jakie mieszkania są w korzystnej cenie. 

W przypadku zainteresowania ofertą przekraczającą nieco budżet mogą wynegocjować z właścicielem nieruchomości lepszą cenę. W obecnej sytuacji gospodarczej zakup mieszkania wydaje się być dobrą lokatą kapitału i inwestycją na przyszłość. Mieszkania w Szczecinie będą zapewne drożeć. Szczególnie w przypadku małych mieszkań cena za metr będzie coraz wyższa. Prawdopodobnie jest to jedna z niewielu inwestycji, na której nie można stracić. Trudno przewidzieć jak będzie reagował rynek nieruchomości na dalsze obostrzenia związane z COVID-19. Jakie skutki gospodarcze będzie można jeszcze obserwować.

 

W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19