Sprzedaż mieszkań Szczecin, a zmiany gospodarcze cz.2

Kontynuując temat zakupu mieszkania w czasie pandemii warto zauważyć, że w dużych miastach Europy Zachodniej ceny mieszkań są tak wysokie, że tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na ich zakup. Inwestorzy wykupują całe bloki, aby je wynajmować. Młode osoby, nie planują zakupu własnego mieszkania ze względu na jego nieosiągalną cenę.

Szczecin mieszkania


Czy z taką sytuacją będziemy mieli do czynienia także w Polsce? Czy ceny mieszkań w Szczecinie będą nadal rosnąć? Czy niedługo będzie na nie stać tylko nielicznych?

Niewątpliwie przy ciągle drożejących nieruchomościach wiele osób przez całe swoje życie będzie mieszkanie wynajmować nie mając zdolności kredytowej. Bez wątpienia w polskiej mentalności własne mieszkanie daje poczucie bezpieczeństwa. Bardzo trudno jest wyobrazić sobie wielu osobom, że mogliby przez całe swoje życie mieszkać w wynajętym mieszkaniu. Społeczeństwo w zachodniej Europie jest bardzo mobilne i przyzwyczajone do tego, że mieszka tam gdzie ma pracę, nie przywiązuje się do posiadania własnego mieszkania. Łatwo w ten sposób może się przeprowadzić za pracą do nowego miasta czy też innego kraju.

mieszkania szczecin

Pracownicy zachodniej Europy są przyzwyczajeni do zmiany pracy kilkakrotnie w swoim życiu. Nie mają problemu z przeprowadzeniem się razem z rodziną w inne miejsce. Nie mają wówczas problemu z własną nieruchomością. Wynagrodzenia są na tyle wysokie, że bez problemu są w stanie pokryć koszty wynajmu mieszkania w nowym miejscu. Mieszkania kupowane są przez bardzo dużych przedsiębiorców oraz fundusze inwestycyjne, które inwestują w bardzo duże nieruchomości.

Mieszkania na sprzedaż Szczecin


Czy w takim kierunku będzie rozwijał się rynek nieruchomości w Polsce?

Trudno to w tej chwili ocenić. Niewątpliwie ceny mieszkań będą utrudniały ich nabycie młodym osobom, którym nie uda się zgromadzić wystarczających środków na zapłatę wkładu własnego. W  chwili obecnej banki wymagają bardzo często wkładu w wysokości 20 procent. Przy bardzo wysokich cenach mieszkań kwota ta stanowi dość dużą barierę zakupu mieszkania dla młodych osób. Jak na politykę banków wpłynie pandemia nie można w tej chwili jednoznacznie powiedzieć.

 

W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19