Sprzedaż mieszkań Szczecin, a zmiany gospodarcze cz.1

Rynek nieruchomości stale zmienia się. Mieszkania drożeją i tanieją w zależności od popytu i sytuacji gospodarczej w kraju. Niewątpliwie pandemia Covid-19 wiele zmieniła na rynku nieruchomości. W związku z kryzysem gospodarczym stopy procentowe bardzo zmalały, dlatego trzymanie oszczędności na lokatach jest nieopłacalne. Coraz częściej specjaliści mówią o ujemnych stopach procentowych.

Mieszkania na sprzedaż Szczecin


W związku z tym może to doprowadzić do tego, że trzymane lokaty na rachunkach bankowych będzie nie tylko nieopłacalne ale będą traciły na wartości. Inwestorzy szukają różnych możliwości inwestowania oszczędności. Nieruchomości uważane są za jedne z najlepszych i bezpieczniejszych inwestycji. Bardzo rzadko nieruchomości tracą na wartości. W perspektywie długoletniej najczęściej zyskują.

mieszkanie na sprzedaż szczecin

Nieopłacalność lokat i brak innych możliwości inwestowania powoduje, że coraz więcej osób planuje zakup mieszkania w celach inwestycyjnych. Duże zainteresowanie nowymi inwestycjami powoduje, że mieszkania bardzo szybko znikają z rynku. W cenie są także mieszkania z rynku wtórnego. Duży popyt na mieszkania w Szczecinie powoduje, że cena metra kwadratowego znacznie zdrożała.

Mieszkania Szczecin


Niewątpliwie ceny mieszkań będą rosły. Jak szybko i do jakiej wysokości trudno jeszcze przewidzieć. Nowe inwestycje wykupowane są niemal natychmiast po ich wprowadzeniu do sprzedaży. Oddanie do użytkowania od momentu ich zakupu  wynosi od pół roku do nawet 3 lat. Na rynku szczecińskim niektórzy deweloperzy sprzedają mieszkania, które zostaną oddane właścicielom  za 3 lata. Klient kupuje praktycznie mieszkanie na projekcie architektonicznym.

Niewątpliwie niektórymi mieszkaniami jest bardzo duże zainteresowanie ze względu na lokalizację. Młodzi ludzie szukają mieszkań w centrum miasta, blisko miejskich atrakcji. Z rynku znikają przede wszystkim mieszkania o niewielkim metrażu. Kawalerki, dwupokojowe oraz małe 3 pokojowe mieszkania. Liczy się tu przede wszystkim cena końcowa za mieszkanie wystawione do sprzedaży a nie ilość pokoi. Bezsprzecznie lokata oszczędności w mieszkanie jest inwestycją, która się zwróci. Lokowanie oszczędności w dobra ruchome takie jak samochody lub biżuteria bez wątpienia są mniej pewne. 

W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19