Początek roku w biurach nieruchomości w Szczecinie cz. 2

Początek roku w biurach nieruchomości w Szczecinie cz. 2

Kontynuujemy temat z poprzedniej części. Biura nieruchomości w Szczecinie na początku roku najczęściej obsługiwały młodych klientów. W chwili obecnej sytuacja zmieniła się i klienci ostrożniej zaczęli podchodzić do zakupu własnego mieszkania. Częściej decydują się na wynajem i przeczekanie trudnego okresu niepewności. Agencja nieruchomości w Szczecinie posiada duże doświadczenie w różnych rodzajach wynajmu mieszkań i lokali. Zna zasady, przepisy i ma przygotowane umowy. Najem okazjonalny wydaje się być dla klientów najtrudniejszy. Wymaga on wizyty u notariusza w celu podpisania odpowiednich dokumentów.

Szczecin biura nieruchomości

Biura nieruchomości w Szczecinie a najem okazjonalny

Taki wynajem dobrze zlecić profesjonalnej firmie, ponieważ samodzielnie w ten sposób wynajmowane mieszkanie bardzo rzadko znajduje najemców. W przypadku wynajmu przez biura nieruchomości w Szczecinie to ono zajmuje się całą dokumentacją i przeprowadza krok po kroku klienta zainteresowanego wynajmem. Transakcja przebiega dużo szybciej i bezpieczniej. Właściciele mieszkania nie muszą tłumaczyć, dokładnie wyjaśniać i przekonywać do wynajmu okazjonalnego lokatorów. Cała procedura przebiega szybko i sprawnie. Właściciel mieszkania podpisuje jedynie umowę na pośrednictwo w wynajmie mieszkania z biurem nieruchomości w Szczecinie.

Podwyższone oprocentowanie kredytów hipotecznych bezpośrednio wpłynęło na zainteresowanie kupnem mieszkań. Więcej osób przestało mieć zdolność kredytową dla banku. Zmniejszyła się liczba potencjalnych klientów, którzy mogliby zakupić własne mieszkanie. Pośrednicy z biur nieruchomości w Szczecinie zauważyli znaczny spadek ilości prezentowanych w styczniu mieszkań. Ile ostatecznie transakcji zostanie skutecznie zawartych okaże się w pierwszym kwartale roku.

Agencje nieruchomości w Szczecinie

Sprzedaż nieruchomości trwa najczęściej od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. W tym czasie klient ogląda mieszkania, zastanawia się, składa dokumenty do banku związane z kredytem hipotecznym i ostatecznie kupuje lub rezygnuje z zakupu mieszkania. Zanim nastąpi ostateczna sprzedaż nieruchomości czasami mija sporo czasu. Pośrednicy z biur nieruchomości w Szczecinie obserwują rynek, sprawdzają oferty i czytają informacje branżowe. Starają się jak najlepiej przygotować do istniejącej sytuacji.


W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19