Opieka nad nieruchomością przez biuro nieruchomości

zarządzanie najmemBiuro nieruchomości obecnie świadczy nie tylko usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Dawniej biuro nieruchomości kojarzyło się tylko i wyłącznie z pośrednictwem w sprzedaży, kupnie lub wynajmie nieruchomości. W chwili obecnej coraz więcej firm oferuje klientom dodatkowe usługi. 

Biura nieruchomości specjalizują się w różnym zakresie usług. Udzielają kredytów, zawierają polisy ubezpieczeniowe. Zarządzają najmem, a także przejmują całkowitą opiekę nad nieruchomościami. Właściciel nieruchomości zlecając taką usługę za określoną opłatą nie musi się przejmować wieloma czynnościami i problemami związanymi z zarządzaniem nieruchomością. Od wielkości opłaty zależy ilość działań podejmowanych przez pracowników biura nieruchomości. W zakres tej usługi może wchodzić cały pakiet usług związanych z mieszkaniem lub lokalem lub tylko niektóre.

Przedstawiciele biura nieruchomości biorą udział w spotkaniach wspólnoty mieszkaniowej, mają prawo głosować i  wypowiadać się w imieniu właściciela nieruchomości.

Podejmują także decyzje w zakresie remontów wewnątrz budynku, wymiany dachu czy nowej elewacji. Jako specjaliści w zakresie nieruchomości często są głosem rozsądku na spotkaniach wspólnot mieszkaniowych.

Biuro nieruchomości zajmuje się także regulowaniem opłat za nieruchomość. Pracownik biura opłaca czynsz, prąd, opłaty telekomunikacyjne i inne. Biuro nieruchomości dba także o to aby nieruchomość była w dobrym stanie technicznym, wykonuje drobne remonty na bieżąco a co pewien czas większy remont. Świadczy także usługi utrzymania nieruchomości w czystości. Zleca wykonanie usług sprzątania wykwalifikowanej w tym zakresie firmie. Jeżeli klient zleci do biura zarządzanie całym budynkiem wówczas przejmują zadania profesjonalnego zarządcy, który organizuje zebrania wspólnot, przygotowuje sprawozdania, raporty i inne dokumenty związane z nieruchomością. Ponadto zatrudnia wykwalifikowany personel znający się na rozliczeniach czynszowych, remontach oraz bieżących zadaniach zarządcy nieruchomości.


W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19