Nowe mieszkanie w Szczecinie czy z rynku wtórnego cz.2

Zakup mieszkania wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji w bardzo krótkim czasie. Osoby poszukujące mieszkania często zastanawiają się nad zakupem

mieszkania w Szczecinie

na rynku wtórnym lub pierwotnym. Jeżeli klientowi zależy na szybkiej przeprowadzce do nowej nieruchomości w obecnym czasie wchodzi w grę tylko i wyłącznie mieszkanie z rynku wtórnego. Czas oczekiwania na nowe mieszkanie w Szczecinie wynosi około 1,5 roku.

W niektórych inwestycja rezerwacje prowadzone są nawet 3 lata wcześniej. Dotyczy to przede wszystkim mieszkań małych, kawalerek i dwupokojowych. Można znaleźć w nowych inwestycjach od ręki jedynie mieszkania duże lub zlokalizowane na parterze. Osoby poszukujące mieszkań 1 i 2 pokojowych, które chcą się szybko przeprowadzić muszę zakupić mieszkanie na rynku wtórnym. Mieszkanie takie jest już wykończone i gotowe do zasiedlenia. Nieruchomości urządzone w neutralnym stylu, nowoczesne i zgodne z obowiązującymi trendami na rynku nieruchomości szybko znajdują nowego nabywcę. Mieszkania takie łatwo jest dostosować do własnych indywidualnych potrzeb.


mieszkanie na sprzedaż Szczecin

W przypadku mieszkań urządzonych w stylu niezgodnym z gustem nowego właściciela jest możliwość rozłożenia wydatków związanych z jego remontem na dłuższy czas. Można remontować każde pomieszczenie osobno, w miarę zaoszczędzonych środków, jednocześnie w nim mieszkając. Z jednej strony może być to nieco uciążliwe, ale z drugiej właściciel mieszkania może wcześniej się do niego wprowadzić, oszczędzając na wynajmie. Dotyczy to osób, które szukają swojego pierwszego mieszkania w Szczecinie a do tej pory musiały je wynajmować.

Mieszkania z rynku wtórnego

znajdują się często w takich miejscach Szczecina, które mają rozwiniętą infrastrukturę. Tam znajdą się sklepy, przedszkola, szkoły, apteki, przychodnie, parki, galerie handlowe, kina, przystanki transportu miejskiego, parki i tereny rekreacyjne sprzyjające uprawianiu sportu. W nowych inwestycjach, szczególnie dużych, zlokalizowanych nieco na uboczu cała infrastruktura musi dopiero powstać. Zanim to się stanie nawet przez kilka lat trzeba pokonywać dość duże odległości do przystanków komunikacji miejskiej i praktycznie mieszkać na placu budowy.

Budowa kilku bloków w jednej lokalizacji wiąże się z tym, że codziennie przejeżdżają w okolicy ciężarówki, dźwigi i trwa budowa. Hałas i uciążliwości z tym związane czasami odstraszają nowych najemców. Zanim powstaną chodniki, place zabaw może minąć kilka lat. Małe dziecko, dla, którego rodzice chcą zakupić nowe mieszkanie w Szczecinie, w dobrej lokalizacji może w chwili, kiedy osiedle będzie ukończone być już nastolatkiem. Warto przemyśleć taką inwestycję.

W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19