Mieszkanie na sprzedaż Szczecin cz.2

Prawidłowej wyceny mieszkania może dokonać doświadczony agent nieruchomości. Zna on lokalny rynek, wie po jakiej cenie sprzedały się mieszkania w podobnej lokalizacji. Potrafi wziąć pod uwagę wiele istotnych elementów. Osoby poszukujące okazji szukają najtańszych ofert na rynku. Przeglądają samodzielnie ogłoszenia i dzwonią bezpośrednio do właścicieli nieruchomości. Liczą na omyłkową wycenę mieszkania. W biurach nieruchomości takie transakcje nie mają miejsca.

mieszkanie na sprzedaż szczecin

Agenci nieruchomości dbają aby obie strony zawierające transakcję były z niej zadowolone i nie czuły się oszukane. Nieznajomość rynku nieruchomości przez właścicieli mieszkania może spowodować, że zaoferują za nie zbyt niską cenę. Takie rozwiązanie jest dobre, jeżeli właściciel mieszkania chce je szybko sprzedać i nie zależy mu na cenie rynkowej. Częstszym problemem jest to, że właściciele mieszkań  żądają za nie zbyt dużo. Mieszkanie zostaje wystawione do sprzedaży i przez wiele miesięcy nie ma nim zainteresowania.

Mieszkanie na sprzedaż Szczecin

Ogłoszenia w Internecie w działach nieruchomości są wysokie. Właściciel ponosi duże koszty utrzymywania oferty mieszkania w ofertach sprzedaży. Jednocześnie mieszkanie wystawione do sprzedaży trudno wynająć na dłuższy czas. Najemcy niechętnie wynajmują mieszkania wystawione na sprzedaż. Mała promocja ogłoszenia sprzedaży mieszkania powoduje, że ofertę odwiedza mała ilość osób. Ogłoszenia ukazują się zaledwie na kilku portalach z ogłoszeniami dotyczącymi nieruchomości. Z Internetu praktycznie zniknęły portale oferujące umieszczenie ogłoszeń sprzedaży mieszkania za darmo.  

Skuteczna sprzedaż potrzebuje dużej promocji. Oferty muszą być dostępne dla wielu potencjalnych klientów aby znaleźć tego ostatecznego. Biura nieruchomości mają sprawdzone kanały promocji ofert, wiedzą gdzie i w jaki sposób powinny być dostępne aby znaleźć szybko klienta. Koszty promocji jakie ponosi biuro nieruchomości są bardzo wysokie, na jakie często nie może pozwolić sobie indywidualny właściciel mieszkania. Duża ilość osób oglądających ofertę mieszkania wystawionego na sprzedaż wpływa bezpośrednio na szybkość sprzedaży.

 

W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19