Mieszkanie na sprzedaż Szczecin cz.1

Biuro nieruchomości w Szczecinie posiada w swojej ofercie wiele mieszkań na sprzedaż w Szczecinie. Oferty trafiają do biura w różny sposób. Zdarzają się także takie mieszkania, które przez długi czas próbowali sprzedać samodzielnie właściciele.  Wydawało im się, że bezpośrednia sprzedaż będzie dla nich korzystniejsza. W związku z tym, że przez wiele miesięcy nie potrafili dokonać skutecznej sprzedaży zdecydowali się na pomoc profesjonalnego biura nieruchomości.

mieszkanie na sprzedaż Szczecin

Zawieranie transakcji na rynku nieruchomości wbrew pozorom nie należy do łatwych. Wchodzą w grę duże oszczędności lub kredyt, często zawierany na 30 lat. Każdy kupujący chce wybrać dla siebie najlepszą ofertę, dlatego przegląda dziesiątki mieszkań ufając, że każda następna będzie lepsza od poprzedniej. Właściciel nieruchomości próbując własnych sił w zawodzie agenta nieruchomości przekonuje się, że "pośredniczenie" w sprzedaży i kupnie mieszkania to trudne i skomplikowane zadanie.

Mieszkanie na sprzedaż Szczecin

Właściciele nieruchomości podejmujący się samodzielnej sprzedaży, często zastanawiają się dlaczego nie mogą  sprzedać swojego mieszkania. Powodów może być kilka. Jednym z nich jest zawyżona cena sprzedaży. Rynek rządzi się swoimi prawami. Mieszkanie wystawione na sprzedaż po określonej cenie niekoniecznie może się po takiej sprzedać. Klienci ostatecznie decydują jaką faktyczną wartość ma nieruchomość. Nieistotne jest za ile chcemy mieszkanie sprzedać ale to ile klient może za nie zapłacić. Precyzyjna wycena mieszkania jest bardzo ważna. Agent nieruchomości reprezentuje dwie strony, sprzedającego i kupującego. Obie strony powinny być z transakcji zadowolone.

Wyceniając mieszkanie trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Wielkość mieszkania, czyli dokładną ilość metrów kwadratowych, pomieszczenia przynależne takie jak balkon, ogródek czy piwnica. Lokalizacja nieruchomości, piętro i stan techniczny budynku. Dostosowania architektoniczne dla osób niepełnosprawnych i starszych, czyli podjazdy, windy, parkingi i szerokie chodniki. Dostęp do okolicznej infrastruktury takiej jak żłobki, przedszkola, szkoły, apteki, przychodnie, sklepy. Cena mieszkania powinna uwzględniać wszystkie elementy.

 

W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19