Mieszkania na sprzedaż Szczecin cz.3

Kredyt hipoteczny to często jedyne rozwiązanie dla wielu osób, aby nabyć na własność mieszkanie. Poczucie bezpieczeństwa w Polsce nadal bardzo często kojarzone jest z posiadaniem własnej nieruchomości. Z czasem może się to zmieniać. Młodzi ludzie są bardziej mobilni, z łatwością przemieszczają się za pracą. Dla wielu nie jest problemem przeprowadzka do innego miasta czy kraju.

Coraz mniej przywiązują się do miejsca, w którym się urodzili i spędzili pierwsze 20 lat swojego życia. Praca determinuje ich życiowe decyzje związane z miejscem zamieszkania. Przeprowadzając się do nowego miasta na kilka lat nie myślą przez pierwsze lata o kupnie własnego mieszkania. Przez długi okres czasu je wynajmują. Jeżeli po kilku latach otrzymaliby lepszą ofertę pracy nie są związani z miastem na stałe i z łatwością mogą zmienić miejsce zamieszkania.
mieszkanie na sprzedaż szczecin

Dobre zarobki dają im poczucie bezpieczeństwa, oszczędności sprawiają, że mogą zakupić mieszkanie w dowolnym momencie, kiedy nadejdzie na to czas. Sytuacja może się jednak zmienić. Szczególnie w stolicach europejskich. Ceny mieszkań stają się nieosiągalne dla wielu osób. Całe bloki wykupują fundusze inwestycyjne i przeznaczają na wieloletni wynajem.

Sprzedaż mieszkań Szczecin

W okresie największej mobilności młode osoby pracują, gromadzą oszczędności, często zmieniają swoje miejsce zamieszkania a na starość kupują nieruchomość poza dużym miastem, na które ich stać. Taki model zaczynamy obserwować w ostatnich latach także w Polsce. W chwili obecnej coraz mocniej widać to w Warszawie. Cena za metr kwadratowy mieszkania nieco oddalonego od centrum przekroczyła już 10 tysięcy złotych.

W samym centrum Warszawy ceny za metr kwadratowy lokalu zaczynają się od 15 tysięcy złotych. Stają się one coraz mniej dostępne dla młodych osób, które dopiero rozpoczęły swoje życie zawodowe. Mieszkania wystawione na sprzedaż w Szczecinie w nowoczesnych inwestycjach i bardzo dobrych lokalizacjach zbliżają się do 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Specjaliści przewidują, że ceny mieszkań w najbliższym czasie będą rosnąć. 


W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19