Małe mieszkania w Szczecinie cz.2

W poprzedniej części rozpoczęliśmy rozważania na temat aranżacji małych mieszkań. Ze względu na mały metraż mieszkania, wydzielano kuchnię w salonie oddzielając ją szklaną szybą. Z czasem moda na kuchnię w salonie zmieniła się. Architekci nadal projektowali ją w salonie, ale już nie oddzielali szybą. Klienci poszukiwali mieszkań przestronnych, optycznie dużych i ustawnych. Kuchnia zaczęła być częścią salonu. W biurze nieruchomości można znaleźć takie mieszkania na rynku wtórnym i pierwotnym.

Moda na taką aranżację rozpoczęła się pod koniec lat 90-tych i trwa do dzisiaj. Małe mieszkania oferowane do sprzedaży i tak zaprojektowane cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie przeszkadza już klientom fakt, że kuchnia jest połączona z salonem. Znajduje się ona w końcu pokoju. W części bliżej okna zaprojektowane jest miejsce wypoczynkowe, w którym można postawić sofę i telewizor. Kuchnia oddzielona jest nieco od okna. Połączona jest z pokojem stołem lub barkiem. Kuchnia i salon stanowią jedną większą przestrzeń.

mieszkanie na sprzedaż Szczecin

Szczecin mieszkania na sprzedaż

Takie urządzenie pomieszczenia sprawia, że wydaje się ono większe, bardziej przestronne. W przypadku wizyt gości osoba gotująca nie jest odizolowana od nich. Nie spędza długich godzin w kuchni przygotowując potrawy w osobnym pomieszczeniu. Mieszkania tak zaprojektowane cieszą się dużym popytem osób mieszkających w mieście, ponieważ nie spędzają one wielu godzin w kuchni.  Niektórzy widzą mankamenty takich mieszkań.

Wydaje im się, że taka kuchnia jest mało praktyczna. Często panuje w niej bałagan, który łatwo przenosi się do salonu. Brak ściany pomiędzy salonem a kuchnią powoduje, że wizualnie jest więcej przestrzeni. W ofercie biur nieruchomości na rynku wtórnym można znaleźć bardzo różne mieszkania. Często uzależnione jest to od roku budowy, wielkości mieszkania i poprzednich właścicieli. Obecnie każdy właściciel aranżuje przestrzeń wewnątrz mieszkania według własnych upodobań. Jedyną barierą mogą być ściany nośne i instalacje. Mieszkania wystawione na sprzedaż w Szczecinie na rynku wtórnym są bardzo różne, każdy może znaleźć ofertę dla siebie.

 

W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19