Małe mieszkania w Szczecinie cz.1

Małe mieszkania w Szczecinie jedno i dwupokojowe od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Szybko znikają z oferty biur nieruchomości. Najczęściej kupują je osoby młode, samotne lub starsze. Małe mieszkanie w Szczecinie to często niższe koszty utrzymania. Aranżacja mieszkań na przestrzeni lat zmieniała się.

Dawniej kuchnia była pierwszym pomieszczeniem, do której wchodziło się z dworu. Była miejscem, w której stał piec, na którym przygotowywano jedzenie. Często ten sam piec służył także do ogrzewania pomieszczenia. Z czasem, kiedy zaczęto montować centralne ogrzewanie i piece zostały zastąpione kuchenkami gazowymi lub na prąd całkowicie zmieniono jej wygląd. Zniknęły piece na węgiel lub drewno. Kuchnia już nie była najbrudniejszym pomieszczeniem w całym mieszkaniu.

mieszkanie na sprzedaż Szczecin

Mieszkania Szczecin

W blokach z lat 70-tych znajdujemy mieszkania z kuchnią w salonie. Architekci zaczęli projektować kuchnię z pokojem dziennym, jako jedno pomieszczenie. Było to nowatorskie rozwiązanie, z trudem akceptowali je kupujący. Dlatego zaczęto oddzielać kuchnię od reszty pomieszczenia szklaną szybą. Szyba miała zapewnić światło w ciemnym pomieszczeniu znajdującym się na końcu pokoju. Montowano dobre wentylacje, aby zapachy nie przenosiły się do reszty mieszkania.

Takie oferty znajdujemy przede wszystkim na rynku wtórnym. Mieszkania z tzw. ciemną kuchnią. Były to zarówno kawalerki jak i mieszkania dwupokojowe. Rozwiązanie jak na ówczesne czasy nowatorskie. Klienci z trudem akceptowali kuchnię połączoną z salonem. Godzili się na to tylko i wyłącznie ze względów finansowych. Niewątpliwie mieszkania takie były postrzegane, jako gorsze. Ciemna kuchnia, czyli bez prawdziwego okna była minusem mieszkania wystawionego na sprzedaż.

Jeżeli klienta było stać na kupno mieszkania, w którym kuchnia była osobnym pomieszczeniem najczęściej wybierał takie. Szyba montowana pomiędzy kuchnią a salonem oddzielała wizualnie oba pomieszczenia. Takie były oczekiwania klientów i pod nich tworzono rozwiązania. Montując szybę pomiędzy wydzieloną kuchnią a resztą pokoju sztucznie oddzielano ją jako osobne pomieszczenie.

W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19