Jak zostać agentem nieruchomości?

Zawód agenta nieruchomości


Nowy zawód, czyli praca jako agent nieruchomości staje się coraz bardziej popularny wobec zapotrzebowania rosnącej ilości biur nieruchomości oraz wzrostu sprzedaży rynku pierwotnego i wtórnego. W dzisiejszych czasach, każdy jest zabiegany. Osoby chcące kupić mieszkanie lub dom nie mają za wiele czasu. Praca zawodowa, obowiązki, dzieci. Również, tak poważna inwestycja może przerastać siły by samodzielnie wyszukać docelową nieruchomość na następne wiele lat życia. Niezależnie od powodów jakimi kierują się potencjalni klienci zdecydowanie częściej obecnie korzystają oni z pomocy biura nieruchomości. Właściwie, to agenta nieruchomości, reprezentującego biuro, który pomoże i odciąży ich w pracochłonnych poszukiwaniach. Agent wyszuka nieruchomość spełniającą życzenia klienta, dostosowaną do ogólnych założeń i budżetu którym dysponuje zainteresowany. Wspomaga w nakierowaniu klienta na źródła pozyskania dodatkowych środków w celu pokrycia kosztów zakupu nieruchomości. Czujesz się na siłach? Czy to jest dla Ciebie? Zostań agentem nieruchomości! Aktualnie rynek agentów jest uwolniony. Nie jest już tak restrykcyjny jak do 2014 roku, kiedy to konieczne było zdobycie państwowej licencji pośrednika nieruchomości. W inny sposób można nie można było zostać agentem nieruchomości. Obecnie wymóg ten nie jest obligatoryjny. Nie oznacza to jednak, że każdy może agentem zostać. W ustawie o gospodarce nieruchomościami znajdziemy informację, która precyzuje, że niezbędne jest kryteriom działalności gospodarczej. Trzeba posiadać zarejestrowaną własną firmę lub zostać zatrudnionym w biurze nieruchomości. Innymi słowy osoba fizyczna musi fizyczna tylko wtedy może być agentem, kiedy będzie zatrudniona w działającym biurze nieruchomości.

Mieszkania Szczecin

Dostosowanie do rynku nieruchomości


Kolejną nowością w stosunku do wcześniejszych wymagań, jest fakt, że nie jest już konieczne ukończenie studiów profilowych związanych z nieruchomościami. Jakkolwiek najszybciej i najpewniej znajdą pracę osoby z wykształceniem pokrewnym, czyli z dziedziny prawa, szeroko rozumianej gospodarki nieruchomościami, a także zarządzania, czy marketingu. Agent przecież powinien znać prawo, umieć się poruszać rynku, posiadać dobre jego rozeznanie oraz umiejętności sprzedażowe. Zaistnieć w zawodzie najłatwiej można przez skończenie kursu dla pośredników nieruchomości. Kurs w swoich założeniach i programie obejmuje wszelkie informacje wymagane w obrocie nieruchomościami. Jednak i w długiej perspektywie i on nie wystarczy. Rzetelny agent nieruchomości cały czas się rozbudowuje zakres swoich horyzontów poznawczych, wiedzę i poznanie rynku. Kurs to tylko dobry początek. Pogłębianie wiedzy i nadążanie za lokalnym ciągle zmieniającym się rynkiem są dla tych, którzy chcą osiągnąć sukces w tej branży.
 

W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19