Biuro nieruchomości Szczecin, mieszkania z balkonami i ogródkami cz.2

Bez wątpienia przygotowanie dodatkowej przestrzeni takiej jak balkon czy ogródek przydomowy na lato wymaga wcześniejszych zabiegów. Pośrednicy nieruchomości zwracają na to uwagę odwiedzając mieszkania. W przypadku ogródka z pewnością trzeba skosić trawę i zabezpieczyć na zimę rośliny. Podobnie jak w przypadku balkonów meble w ogrodzie należy zabezpieczyć. Dobrze je przenieść pod dach. Jeżeli nie mamy takiego miejsca warto zaopatrzyć się w pokrowiec i je przykryć. Opady ciężkiego śniegu mogą je uszkodzić.

Biuro nieruchomości w Szczecinie

Dlatego warto o nie zadbać wcześniej. W biurach nieruchomości można można znaleźć oferty mieszkań z balkonami, o które nikt nie dba. Niskie temperatury w połączeniu z opadami mogą na trwale uszkodzić meble. Poduszki, koce i inne tekstylia także trzeba schować. Jeżeli posiadamy skrzynię do przechowywania takich rzeczy. Zimą nie spełni swojego zadania. Zbyt duża wilgoć spowoduje, że tekstylia zawilgotnieją. Jeżeli na następne lato chcemy cieszyć się przyjemnym zapachem poduszek i kocy trzeba schować je do mieszkania, w którym nie ma wilgoci. W ogródku przed zimą trzeba zrobić porządki.

pośrednik nieruchomości szczecin

Jeżeli uprawialiśmy drobne warzywa, stare pędy trzeba wyciągnąć z ziemi i wyrzucić. Przygotowując ziemię na kolejny rok warto posypać ją specjalnymi nawozami. Pod uprawę pomidorów i innych warzyw o ziemię trzeba zadbać jesienią. Aby plony były udane dużo zabiegów związanych z ziemią wykonujemy jeszcze przed zimą. Przerośnięte rośliny jednoroczne wyrzucamy i sprzątamy pozostałości. Byliny wieloletnie zabezpieczamy przed zimą.

Pośrednik nieruchomości Szczecin

Bez wątpienia rośliny wieloletnie są wygodne i mało wymagające. Dlatego warto poświęcić nieco czasu na to, aby je odpowiednio pielęgnować. Z pewnością zadbane latem zakwitną i będą wyglądały pięknie przez całe lato. Pośrednicy nieruchomości widzą, że mieszkania z ogródkami cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zdecydowanie łatwiej sprzedać mieszkanie na parterze z zadbanym ogródkiem niż z balkonem. Ogródek przed domem można ogrodzić, aby dawał poczucie większego bezpieczeństwa.

Często przy płocie sadzone są rośliny, które rozrastając się tworzą żywopłot. Szybko rośnie i trzeba go regularnie przycinać, aby nie zajmował zbyt dużo przestrzeni w niewielkim ogródku. Zaniedbany zapewne będzie odstraszał i spowoduje, że ogródek będzie wyglądał źle. W małym ogródku warto dobrze rozplanować przestrzeń aby każdy kawałek był dobrze wykorzystany. Nie można posadzić w nim zbyt dużo roślin, ponieważ rozrastając się mogą zapełnić całą przestrzeń. Rośliny i meble ogrodowe trzeba dopasować do wielkości ogródka.


W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19