Biuro nieruchomości Szczecin, mieszkania na wynajem cz.1

Październik kojarzy się z powrotem studentów do Szczecina. Pandemia covid-19 spowodowała, że ostatni rok akademicki wielu studentów spędziło na nauce zdalnej z własnych domów. Powrót do nauczania stacjonarnego sprawił, że studenci na nowo zagościli w naszym mieście. W biurach nieruchomości w Szczecinie pojawiło się dużo ofert mieszkań na wynajem. Największym zainteresowaniem cieszyły się mieszkania zlokalizowane w pobliżu uczelni, blisko infrastruktury studenckiej i przystanków komunikacji miejskiej.

Biuro nieruchomości Szczecin

Standard mieszkań, które wynajmują w ostatnich latach studenci znacznie podniósł się. Mieszkanie, które planujemy wynająć studentom powinno być zadbane, wyremontowane i wyposażone we wszystkie sprzęty. Przede wszystkim w mieszkaniu powinna być kuchenka, pralka, mile widziana jest także zmywarka. Ceny mieszkań na wynajem są dość wysokie, dlatego właściciele powinni zadbać o ich standard. W mieszkaniu bez wątpienia powinny znajdować się wszystkie niezbędne sprzęty kuchenne i naczynia. Studenci najczęściej przyjeżdżają na studia z niewielkim bagażem.

biuro nieruchomości Szczecin

W biurach nieruchomości w Szczecinie agenci zauważają, że na wynajęcie mieszkania decydują się najczęściej osoby, które nie otrzymały akademika lub chcą mieszkać w lepszym standardzie niż oferuje akademik. Obecnie akademiki w Szczecinie mają dość wysoki standard. Studenci mają dostęp do wspólnej kuchni i pralni. W zależności od akademika pokoje są bardziej lub mniej wyremontowane. Oferując mieszkanie na wynajem dla studentów trzeba o nie zadbać.

Agencja nieruchomości Szczecin

W biurach nieruchomości w Szczecinie można znaleźć wiele ciekawych ofert. Ceny wynajmu poszczególnych mieszkań są bardzo podobne. Bez wątpienia różnią się one dość znacząco standardem wykończenia, stylem i meblami. Jeszcze niedawno właściciele mieszkań, którzy wynajmowali swoje nieruchomości studentom kupowali najtańsze meble i sprzęty, nie inwestowali w remonty mieszkań.

Studiowało bardzo dużo osób, trudno było się na studia dostać. Mała ilość studentów otrzymywała upragnione miejsce w akademiku. Większość zmuszona była mieszkanie wynajmować. Dlatego nawet najgorsze mieszkania znajdywały lokatorów. Obecnie sytuacja jest zupełnie inna. Coraz mniej osób chce studiować. Większość otrzymuje pokój w akademiku. Tylko nieliczni decydują się na wynajem mieszkania.


W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19