Biuro nieruchomości Szczecin, a studenci cz.2

Mieszkanie zakupione na wynajem trzeba urządzić pod najemców. Wystrój mieszkania zależy od lokatorów, Inaczej powinno wyglądać mieszkanie przygotowane dla rodziny a inaczej dla studentów.  Jeżeli zdecydujemy się na wynajem dla osób uczących się mieszkanie nie powinno być zagracone. Oprócz przygotowanych miejsc do spania w mieszkaniu niezbędne będzie przygotowanie miejsc do nauki. Każdy z najemców powinien mieć własne łóżko, biurko i półki na książki.

Biuro nieruchomości Szczecin

W częściach wspólnych powinny znajdować się niezbędne sprzęty takie jak pralka, lodówka, zmywarka. Atutem będzie dobrze wyposażona kuchnia z mikrofalą i kuchenką z piekarnikiem. Studenci raczej wolą prysznic od wanny. Mieszkanie powinno znajdować się niedaleko uczelni lub być dobrze z nią skomunikowane. W pobliżu powinien znajdować się przystanek, na którym zatrzymują się autobusy lub tramwaje, którymi można bez przesiadek dotrzeć do uczelni.

Szybki i łatwy dojazd na zajęcia często jest atutem mieszkania. Umowę na wynajem mieszkania dla studentów bardzo często podpisują rodzice jednego z nich. Taka umowa daje większą pewność, że jeżeli studenci są na utrzymaniu rodziców będzie ono regularnie opłacane. Rodzice studentów chcą aby ich dziecko przede wszystkim się uczyło. Na kierunkach, na których jest nieco mniej nauki i zajęć studenci często podejmują dodatkową pracę.


Wynajmujący podpisujący umowę z rodzicami rzadko mają problemy z opłatami. Nieco inaczej wygląda sytuacja jeżeli umowa na wynajem jest podpisywana bezpośrednio z lokatorami. Studenci uczący się w systemie dziennym najczęściej mają pracę dorywczą, nieregularną, w niepełnym wymiarze czasu pracy. Zdarzają się wówczas niewielkie opóźnienia z płatnościami. Z drugiej strony studenci pracujący są zdeterminowani, aby mieszkania nie stracić.

Biura nieruchomości Szczecin

Kilku lokatorów motywuje się wzajemnie w celu opłacania czynszu. Wszystkim zależy na dobrych relacjach z właścicielem mieszkania. Kilkudniowe opóźnienie zapłaty czynszu w wyjątkowych sytuacjach w przypadku dobrych relacji z wynajmującym może pójść szybko w niepamięć. Standard mieszkań na wynajem obecnie jest bardzo wysoki. Studenci wybierający takie mieszkanie bardzo często dbają o nie i nie niszczą sprzętów.
 

W trosce o naszych Klientów oraz zgodnie z zaleceniami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości stosujemy Kartę Bezpieczeństwa Covid19